Trwa ładowanie...

No Frost to nie wszystko. Modele lodówek, których nie musisz często rozmrażać

Większość współczesnych lodówek posiada system No Frost, który zapobiega osadzaniu się szronu na ściankach zamrażalnika i lodówki lub znacząco opóźnia ten proces. Takich lodówek nie trzeba często rozmrażać, żywność dłużej jest świeża, a ich wnętrze pozostaje suche i czyste. Przegląd lodówek z systemem No Frost.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

No Frost to nie wszystko. Modele lodówek, których nie musisz często rozmrażaćŹródło: Shutterstock.com
d4ecbxv
d4ecbxv

No Frost – niezbędny we współczesnej lodówce

Jeśli na ściankach lodówki i zamrażarki osadza się szron, oznacza to, że w lodówce jest dużo wilgoci. Krople wody na ściankach i półkach, powodują też powstawanie większej ilości zabrudzeń. System No Frost polega na cyrkulacji powietrza. Ciepłe i wilgotne jest usuwane na zewnątrz urządzenia, a nadmuchiwane jest chłodne i suche.

Praktyczny system No Frost jest szczególnie lubiany przez użytkowników dużych lodówek lub lodówek typu side-by-side. Aby rozmrozić i oczyścić dużą lodówkę, należy ją w całości opróżnić i odłączyć od źródła zasilania nawet na kilka godzin. Lodówki z systemem No Frost wymagają takich zabiegów znacznie rzadziej od zwykłych modeli. Odprowadzają wilgoć i zapachy, a jedzenie ma dłuższą przydatność do spożycia. Dodatkowo lód i szron nie wpływa na działanie tych urządzeń, przez co służą nam dłużej.

Inteligentne lodówki – nie rozmrażasz i sprzątasz rzadziej

Przy wyborze lodówki kierujemy się przede wszystkim: ceną, pojemnością i klasą energetyczną. Warto też zastanowić się nad tym, czy konkretny model jest prosty w eksploatacji. Duży model to też więcej półek i zakamarków do sprzątania. System Full No Frost to bardziej zaawansowana technologia odprowadzania wilgoci, bo cyrkulacja odbywa się za pomocą dwóch niezależnych od siebie układów, które działają w obrębie chłodziarki i zamrażarki. Ten system jest skuteczniejszy i droższy, ale żywność w zamrażalniku nie staje się jedną, zamarzniętą bryłą. Tańsze lodówki z prostym systemem No Frost czasami obejmują działaniem tylko chłodziarkę. Jeśli planujesz zakup dużej lodówki z pojemną zamrażarką dla całej rodziny i nie chcesz marnować czasu na jej regularne rozmrażanie, warto rozważyć zakup lodówki z Full No Frost.

Jedzenie bez plastikowych pudełek – zalety systemu Full No Frost

Odpowiedni poziom wilgoci we wnętrzach lodówek z systemem Full No Frost sprawia, że nie ma konieczności przechowywania jedzenia w pudełkach. Ich wilgoć jest systematycznie odprowadzana i co za tym idzie, zapachy poszczególnych potraw nie mieszają się ze sobą.

Stylowa i funkcjonalna - lodówki nowej generacji

Do eleganckich kuchni, utrzymanych w nowoczesnym stylu, będą pasować stylowe, czarne lodówki. Takie modele także są wyposażone w systemy odprowadzania wilgoci i ciepła.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d4ecbxv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ecbxv