WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu

No Frost to nie wszystko. Modele lodówek, których nie musisz często rozmrażać

Większość współczesnych lodówek posiada system No Frost, który zapobiega osadzaniu się szronu na ściankach zamrażalnika i lodówki lub znacząco opóźnia ten proces. Takich lodówek nie trzeba często rozmrażać, żywność dłużej jest świeża, a ich wnętrze pozostaje suche i czyste. Przegląd lodówek z systemem No Frost.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Eksploatacja lodówki z systemem No Frost jest łatwiejsza i tańsza
Eksploatacja lodówki z systemem No Frost jest łatwiejsza i tańsza (Shutterstock.com)
WP

No Frost – niezbędny we współczesnej lodówce

Jeśli na ściankach lodówki i zamrażarki osadza się szron, oznacza to, że w lodówce jest dużo wilgoci. Krople wody na ściankach i półkach, powodują też powstawanie większej ilości zabrudzeń. System No Frost polega na cyrkulacji powietrza. Ciepłe i wilgotne jest usuwane na zewnątrz urządzenia, a nadmuchiwane jest chłodne i suche.

WP

Praktyczny system No Frost jest szczególnie lubiany przez użytkowników dużych lodówek lub lodówek typu side-by-side. Aby rozmrozić i oczyścić dużą lodówkę, należy ją w całości opróżnić i odłączyć od źródła zasilania nawet na kilka godzin. Lodówki z systemem No Frost wymagają takich zabiegów znacznie rzadziej od zwykłych modeli. Odprowadzają wilgoć i zapachy, a jedzenie ma dłuższą przydatność do spożycia. Dodatkowo lód i szron nie wpływa na działanie tych urządzeń, przez co służą nam dłużej.

WP

Inteligentne lodówki – nie rozmrażasz i sprzątasz rzadziej

Przy wyborze lodówki kierujemy się przede wszystkim: ceną, pojemnością i klasą energetyczną. Warto też zastanowić się nad tym, czy konkretny model jest prosty w eksploatacji. Duży model to też więcej półek i zakamarków do sprzątania. System Full No Frost to bardziej zaawansowana technologia odprowadzania wilgoci, bo cyrkulacja odbywa się za pomocą dwóch niezależnych od siebie układów, które działają w obrębie chłodziarki i zamrażarki. Ten system jest skuteczniejszy i droższy, ale żywność w zamrażalniku nie staje się jedną, zamarzniętą bryłą. Tańsze lodówki z prostym systemem No Frost czasami obejmują działaniem tylko chłodziarkę. Jeśli planujesz zakup dużej lodówki z pojemną zamrażarką dla całej rodziny i nie chcesz marnować czasu na jej regularne rozmrażanie, warto rozważyć zakup lodówki z Full No Frost.

WP

Jedzenie bez plastikowych pudełek – zalety systemu Full No Frost

Odpowiedni poziom wilgoci we wnętrzach lodówek z systemem Full No Frost sprawia, że nie ma konieczności przechowywania jedzenia w pudełkach. Ich wilgoć jest systematycznie odprowadzana i co za tym idzie, zapachy poszczególnych potraw nie mieszają się ze sobą.

WP

Stylowa i funkcjonalna - lodówki nowej generacji

Do eleganckich kuchni, utrzymanych w nowoczesnym stylu, będą pasować stylowe, czarne lodówki. Takie modele także są wyposażone w systemy odprowadzania wilgoci i ciepła.

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP