Trwa ładowanie...
d2rjwwx

Lodówki side-by-side do 3000 zł. Pojemne, rodzinne modele z bajerami

Lodówki side-by-side to duże i chętnie wybierane modele z podwójnymi drzwiami. Pojemne, funkcjonalne i z pomysłowymi bajerami – mają wszystko. Ile dać za taki sprzęt, aby nie przepłacić? Dla kogo jest najlepsza, a dla kogo lodówka z podwójnymi drzwiami będzie za duża?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najnowsze modele lodówek dwudrzwiowych idealnie pasują do nowoczesnych kuchni
Najnowsze modele lodówek dwudrzwiowych idealnie pasują do nowoczesnych kuchni (iStock.com)
d2rjwwx

Lodówki side-by-side – duża nie znaczy bardziej pojemna!

To lodówka dla osób o dużych potrzebach. Na półkach, w koszykach, szufladkach i stelażach stosowne miejsce znajdzie się dla każdej kategorii produktów spożywczych. Nie każda duża lodówka side-by-side ma dużą pojemność. Błędem jest wybór tylko pod względem gabarytów, bo identyczne lodówki tej samej kategorii, mogą się różnić pojemnością nawet w granicach 40-60 litrów! W naszym zestawieniu lodówek side-by-side staraliśmy się znaleźć opcję dla każdego: wersję budżetową, czyli tanią, model elegancki i nowoczesny, ale o mniejszej pojemności użytkowej chłodziarki z małą zamrażarką i wreszcie model o największej pojemności.

Lodówki side-by-side – spiżarnia dla całej rodziny

Wiele takich lodówek sprawia wrażenie dużych objętościowo, ale po otwarciu drzwiczek w środku jakby brakowało miejsca... W cenie 3 tys. zł do 3,5 tys. zł, kupimy jednak dobry sprzęt o dużej pojemności i w odpowiedniej klasie energetycznej. Oczywiście lodówki o największej pojemności użytkowej powyżej 600 litrów, licznych dodatkowych opcjach i cieńszych ściankach, to też modele najdroższe, nawet za 5 lub 6 tys. złotych. Zdarzają się modele lodówek side-by-side, które kosztują 2,3 tys. zł do 2,7 tys. zł, ale mają mniejszą pojemność, zużywają więcej prądu, są głośniejsze i mniej trwałe, a ich eksploatacja jest bardziej uciążliwa.

Żartobliwie mówi się o tych lodówkach ''winda" ze względu na pokaźne rozmiary i podwójne drzwi. Te lodówki pasują głównie do kuchni w zabudowie na wymiar, dominują w kuchni. Za to ich pojemność jest spektakularna. Poza małymi drzwiczkami, które umożliwiają wyjęcie napoju z zamkniętej lodówki bez nadmiernej straty temperatury, wiele modeli wyposażono w kostkarkę, dozownik wody i pomysłowe schowki. Do wyboru mamy kilka układów chłodziarki i zamrażarki, a popularnym modelem jest lodówką z zamrażarką umieszczoną w szufladzie na dole.

iStock.com

Dla kogo lodówka side-by-side?

Warto pamiętać, że lodówki side-by-side w większość modeli są nawet kilkanaście centymetrów głębsze od standardowej głębokości blatów. Przez to lodówka wystaje przed fronty szafek, jeśli została umieszczona w linii zabudowy. Warto to uwzględnić w projekcie kuchni oraz wtedy, kiedy lodówka ma się zmieścić "na styk". To lodówki przeznaczone do dużych kuchni, dla dużych rodzin, miejsc, gdzie często się gotuje i gdzie... nie brakuje miejsca. Kolejną z kwestii, która wpływa na cenę tych urządzeń, jest nawet poziom hałasu, jaki wytwarzają. Warto o to dopytać sprzedawcę, bo rekordowo głośne modele słychać nawet kilka metrów od urządzenia. W dużych domach nie będzie to stanowić problemu, ale w mieszkaniach z kuchniami otwartymi na salon o średniej lub mniejszej powierzchni, lodówkę będzie słychać w czasie rodzinnych spotkań. Pomysłowe wnętrze lodówki to pretekst do tego, aby w rozpakowanie zakupów zaangażować dzieci oraz patent na to, aby wszystko miało swoje miejsce.

iStock.com
d2rjwwx

Podziel się opinią

Share

d2rjwwx

d2rjwwx