Trwa ładowanie...

Lodówki side-by-side do 3000 zł. Pojemne, rodzinne modele z bajerami

Lodówki side-by-side to duże i chętnie wybierane modele z podwójnymi drzwiami. Pojemne, funkcjonalne i z pomysłowymi bajerami – mają wszystko. Ile dać za taki sprzęt, aby nie przepłacić? Dla kogo jest najlepsza, a dla kogo lodówka z podwójnymi drzwiami będzie za duża?

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Lodówki side-by-side do 3000 zł. Pojemne, rodzinne modele z bajeramiŹródło: iStock.com
d40hk07
d40hk07

Lodówki side-by-side – duża nie znaczy bardziej pojemna!

To lodówka dla osób o dużych potrzebach. Na półkach, w koszykach, szufladkach i stelażach stosowne miejsce znajdzie się dla każdej kategorii produktów spożywczych. Nie każda duża lodówka side-by-side ma dużą pojemność. Błędem jest wybór tylko pod względem gabarytów, bo identyczne lodówki tej samej kategorii, mogą się różnić pojemnością nawet w granicach 40-60 litrów! W naszym zestawieniu lodówek side-by-side staraliśmy się znaleźć opcję dla każdego: wersję budżetową, czyli tanią, model elegancki i nowoczesny, ale o mniejszej pojemności użytkowej chłodziarki z małą zamrażarką i wreszcie model o największej pojemności.

Lodówki side-by-side – spiżarnia dla całej rodziny

Wiele takich lodówek sprawia wrażenie dużych objętościowo, ale po otwarciu drzwiczek w środku jakby brakowało miejsca... W cenie 3 tys. zł do 3,5 tys. zł, kupimy jednak dobry sprzęt o dużej pojemności i w odpowiedniej klasie energetycznej. Oczywiście lodówki o największej pojemności użytkowej powyżej 600 litrów, licznych dodatkowych opcjach i cieńszych ściankach, to też modele najdroższe, nawet za 5 lub 6 tys. złotych. Zdarzają się modele lodówek side-by-side, które kosztują 2,3 tys. zł do 2,7 tys. zł, ale mają mniejszą pojemność, zużywają więcej prądu, są głośniejsze i mniej trwałe, a ich eksploatacja jest bardziej uciążliwa.

Żartobliwie mówi się o tych lodówkach ''winda" ze względu na pokaźne rozmiary i podwójne drzwi. Te lodówki pasują głównie do kuchni w zabudowie na wymiar, dominują w kuchni. Za to ich pojemność jest spektakularna. Poza małymi drzwiczkami, które umożliwiają wyjęcie napoju z zamkniętej lodówki bez nadmiernej straty temperatury, wiele modeli wyposażono w kostkarkę, dozownik wody i pomysłowe schowki. Do wyboru mamy kilka układów chłodziarki i zamrażarki, a popularnym modelem jest lodówką z zamrażarką umieszczoną w szufladzie na dole.

iStock.com
Źródło: iStock.com

Dla kogo lodówka side-by-side?

Warto pamiętać, że lodówki side-by-side w większość modeli są nawet kilkanaście centymetrów głębsze od standardowej głębokości blatów. Przez to lodówka wystaje przed fronty szafek, jeśli została umieszczona w linii zabudowy. Warto to uwzględnić w projekcie kuchni oraz wtedy, kiedy lodówka ma się zmieścić "na styk". To lodówki przeznaczone do dużych kuchni, dla dużych rodzin, miejsc, gdzie często się gotuje i gdzie... nie brakuje miejsca. Kolejną z kwestii, która wpływa na cenę tych urządzeń, jest nawet poziom hałasu, jaki wytwarzają. Warto o to dopytać sprzedawcę, bo rekordowo głośne modele słychać nawet kilka metrów od urządzenia. W dużych domach nie będzie to stanowić problemu, ale w mieszkaniach z kuchniami otwartymi na salon o średniej lub mniejszej powierzchni, lodówkę będzie słychać w czasie rodzinnych spotkań. Pomysłowe wnętrze lodówki to pretekst do tego, aby w rozpakowanie zakupów zaangażować dzieci oraz patent na to, aby wszystko miało swoje miejsce.

iStock.com
Źródło: iStock.com
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d40hk07
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40hk07