Trwa ładowanie...
ycipk-2bkcmh

Nietypowe zastosowania folii aluminiowej. Zdziwisz się, co potrafi

W folię aluminiową zawijamy na co dzień kanapki do szkoły czy pracy. Służy nam też do wykładania form do pieczenia. Zwykle jej zastosowanie w domu na tym się kończy. Warto jednak rozszerzyć repertuar możliwości, jakie stwarza folia. Sprytnych domowych sposobów na jej wykorzystanie jest wbrew pozorom niemało.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Naostrzy nożyczki, doczyści trudne plamy, pomoże przy malowaniu - folia aluminiowa potrafi znacznie więcej, niż myślałeś!
Naostrzy nożyczki, doczyści trudne plamy, pomoże przy malowaniu - folia aluminiowa potrafi znacznie więcej, niż myślałeś! (Shutterstock.com)
ycipk-2bkcmh

Patent na pranie

Zwiniętą w kulkę folię wrzuć do bębna z praniem. Dzięki temu nie będzie się elektryzowało. Wystarczy kula folii wielkości pięści, by skutecznie pozbyć się ładunków elektrostatycznych. Następnie folią aluminiową owiń deskę do prasowania. To zmyślny domowy sposób na to, by odbijała ona ciepło. Dzięki temu ubrania będą gładkie, jakbyś wyprasował je z dwóch stron. Dodatkowa korzyść: twoja praca potrwa znacznie krócej.

Srebrzysty zmywak

ycipk-2bkcmh

Folię aluminiową wystarczy zwinąć w kulę, by powstał zmywak do czyszczenia zarówno na mokro, jak i na sucho. Wystarczy potrzeć nią zabrudzoną powierzchnię, by usunąć zaschnięte resztki. To sprawdzony domowy sposób na czyszczenie piekarnika czy grilla. Uratuje też przypalone żelazko. Pamiętaj jednak, by uprzednio odłączyć je od prądu i ostudzić.

Kreatywne kształty

Folia aluminiowa do wykładania blach do pieczenia – to standard. Możesz jednak wysilić się na coś bardziej kreatywnego i stworzyć z jej pomocą własne foremki do ciast. Gwiazdka, konik morski, a może samochód? Z jakiego wypieku najbardziej ucieszy się najmłodsza część twojej rodziny?

ycipk-2bkcmh
123RF
Podziel się

Bez pomocy siłacza

Kobiety kochają przemeblowania. Jednak przesuwanie ciężkich sof czy foteli po dywanie zwykle przysparza im więcej kłopotu niż panom. No, chyba że zastosują sprytny domowy sposób z folią aluminiową. Wystarczy owinąć kilkoma warstwami srebrnego arkusza nóżki mebla, by jego przesunięcie stało się znacznie łatwiejsze.

Czysta przyjemność malowania

ycipk-2bkcmh

Folia malarska to idealne zabezpieczenie dużych powierzchni, natomiast folia aluminiowa to doskonały domowy sposób na ochronę detali przed pryskającą farbą. Srebrnym arkuszem bez wysiłku owiniesz różne elementy: klamki, uchwyty szafek czy karnisze, i równie łatwo się go pozbędziesz. Wyścielając folią aluminiową kuwetę wałka malarskiego, sprawisz ponadto, że znacznie łatwiej będzie ją doczyścić.

Nożyczki jak nowe

Wśród domowych sposobów na ostrzenie nożyczek ten z wykorzystaniem folii aluminiowej wydaje się najprostszy i najbardziej skuteczny. Zegnij niewielki arkusz folii w prostokąt 6 razy i potnij ją na małe kawałki nożyczkami, starając się ustawiać je pod różnymi kątami. Kilka cięć wystarczy, by ostrza nabrały dawnej świetności.

ycipk-2bkcmh

Srebra w pełnym blasku

Warto było uważać na lekcji chemii w szkole. Niejeden nauczyciel zdradzał bowiem prosty domowy sposób na czyszczenie domowych sreber czy biżuterii. Wystarczy wlać do miski wodę z rozpuszczoną solą morską i zanurzyć w roztworze kawałek folii aluminiowej. Następnie umieścić w naczyniu zabrudzone precjoza. Zachodzące reakcje chemiczne skutecznie usuną pokrywający je osad.

Shutterstock.com
Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2bkcmh

ycipk-2bkcmh
ycipk-2bkcmh