Trwa ładowanie...

Niesamowita architektura: ściany wkomponowane w naturę

Gary Takle to człowiek, który najpewniej zwiedził najwięcej luksusowych rezydencji świata. Podróż z nim to nie tylko niesamowita przygoda, lecz także niewyczerpane źródło inspiracji. W kolejnym odcinku m.in. cudem wzniesione ściany w domu nad oceanem.

Share
d3ew9cc

Stylowa rezydencja znanego projektanta na wzgórzach Hollywood, nowoczesna architektura wybrzeża z widokiem na Pacyfik, a może europejska willa w dzielnicy celebrytów. Która z nieruchomości urzeknie was najbardziej?

Warto zwrócić uwagę na drugi dom. Jego ściany zaplanowano tak, by zapewniały prywatność, a jednocześnie były ograniczone do minimum. Zamiast zamykać przestrzeń w efekcie otwierają ją na szumiący wokół ocean. Nowoczesne budownictwo zostało – dosłownie i w przenośni oparte na lanym betonie i szkle oraz ocieplone drewnianymi sufitami.

Śmiałym rozwiązaniem są też ściany w piwnicy, nie tylko dlatego, że zdobią je artystyczne instalacje, lecz także dlatego, że... w ogóle udało się je postawić. Nie jest bowiem łatwo podpiwniczyć budynek zawieszony na klifie… Musicie to zobaczyć!

"Luksusowe rezydencje" - tylko w Telewizji WP. W każdy poniedziałek, wtorek i środę dwa odcinki jeden po drugim. Włącz Telewizję WP! Jesteśmy dostępni w sieciach telewizji naziemnej i kablowych. UPC: kanał 158 lub 116. VECTRA: kanał 194. TOYA: kanał 17. NETIA: kanał 29. INEA: kanał 28. Platforma nc+: kanał 170. Telewizja Orange: kanał 35.

d3ew9cc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ew9cc
d3ew9cc