ycipk-3po12j

Narożnik do małego salonu. Nie zaburzy przestrzeni

Małe mieszkanie wymaga oszczędnego gospodarowania przestrzenią. Na szczęście nawet niewielki salon można urządzić tak, by nie sprawiał wrażenia zagraconego. Wystarczy zamiast sofy wybrać elegancki narożnik.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Narożnik w pokoju dziennym wcale nie musi być ustawiony przy ścianie
Narożnik w pokoju dziennym wcale nie musi być ustawiony przy ścianie (iStock.com)
ycipk-3po12j

Praktyczne meble nie zajmują wiele miejsca, a szeroki wachlarz wzorów i dostępnych modeli sprawi, że z łatwością dopasujesz je do wystroju salonu.

Liczy się każdy metr

Elegancki narożnik to przede wszystkim doskonały sposób na zaoszczędzenie przestrzeni. W małym mieszkaniu nie zawsze możesz sobie pozwolić na pełnowymiarową sofę z dwoma fotelami, które stoją w centrum pomieszczenia. Narożnik dosunięty do ściany zajmie o wiele mniej miejsca, a wygodny szezlong to doskonałe miejsce zarówno do popołudniowego relaksu, jak i wieczornego seansu filmowego.

ycipk-3po12j

Przy wyborze narożnika należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego wielkość, która powinna być dopasowana do wzrostu osób z niego korzystających. Wysokie osoby będą wygodnie siedzieć w narożniku z szerszym i wyższym siedziskiem, podczas gdy niskie nie będą miały wtedy odpowiedniego podparcia pleców.

Z funkcją spania czy bez

Jeśli mebel ma dodatkowo pełnić funkcję spania, powinien być odpowiednio długi, by umożliwić komfortowy odpoczynek gościom. To wymaga zaaranżowania nieco większej przestrzeni. Warto przemyśleć zakup narożnika z funkcją spania jeśli często miewasz gości lub nie możesz sobie pozwolić na to, by zmieścić w mieszkaniu pełnowymiarowe łóżko. Warto dopilnować, by rozkładany narożnik był wyposażony w komorę na pościel, zwykle jest ona przechowywana w szezlongu.

ycipk-3po12j
Nawet niepozorna sofa czy narożnik może ciekawie prezentować się w każdym wnętrzu Shutterstock.com
Podziel się

Narożniki bez funkcji spania mają zdecydowanie prostszą konstrukcję, zamiast komór na wysuwany materac i pościel ma zamontowane nóżki. Dzięki temu wygląda o wiele bardziej lekko i smukło, a co najważniejsze, nie stwarza problemów podczas sprzątania. Odkurzysz całą podłogę bez żadnych problemów.

ycipk-3po12j

Co do narożnika?

Dużym atutem narożników jest to, że nie potrzebujesz dodatkowych foteli, które tylko zagraciłyby przestrzeń. Doskonałym dodatkiem do narożnika będzie prostokątny stolik do kawy oraz pufy, które przydadzą się podczas przyjmowania gości. Jako że narożnik stoi zwykle w rogu pokoju, może pojawić się problem z jego doświetleniem. Jeśli więc lubisz wieczorem rozkoszować się lekturą, warto postawić przy szezlongu lampę stojącą. W ten sposób zaaranżujesz sobie mały kącik do czytania.

Pamiętaj, że narożnik ma swoje ograniczenia. Przede wszystkim, aby spełnił swoje zadanie, potrzebuje wolnego rogu, a nie w każdym pomieszczeniu da się go wygospodarować. Z jednej strony w ustawieniu narożnika mogą przeszkadzać drzwi, z drugiej okno z grzejnikiem. Problem pojawia się również w przypadku, gdy pokój ma nieregularny kształt. Nie przy każdej ścianie narożnik będzie wyglądał dobrze.

Polub WP Dom
ycipk-3po12j
ycipk-3po12j
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3po12j