Trwa ładowanie...
dcjjghi

Sofa i narożnik w salonie. Każde pasuje do innego wnętrza

Urządzając salon od podstaw, jednym z pierwszych kroków jest wybór rodzaju mebli wypoczynkowych. W zależności od tego jak lubisz spędzać wolny czas i jak duży jest twój salon, możesz wybrać między klasyczną sofą a narożnikiem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strefa relaksu powinna być dopasowana do potrzeb domowników
Strefa relaksu powinna być dopasowana do potrzeb domowników (Shutterstock.com)
dcjjghi

Przy wyborze mebla do salonu musisz kierować się również tym, jak chcesz go postawić. Osoby, które pragną, by siedzisko stanowiło centralną część pomieszczenia wybiorą sofy, podczas gdy ci, którzy wolą umieścić je na uboczu, zainwestują w narożnik.

Strefa wypoczynku

dcjjghi

W salonie spędzamy dużo wolnego czasu, dlatego warto zadbać o to, by mebel był jak najlepiej dopasowany do potrzeb twojej rodziny. Jeśli przyjmujesz wielu gości, warto dopilnować, by sofa była odpowiednio duża, by pomieścić wszystkich. Jeżeli często zdarza ci się gościć kogoś na noc, lepiej wybrać model rozkładany, który zapewni komfortowy wypoczynek dwóm osobom. Nawet jeśli potrzebujesz jedynie mebla, w którym możesz zrelaksować się po całym dniu, trzeba wybrać model o miękkim siedzisku, który dodatkowo będzie dopasowany do wzrostu.

Sofa do każdego wnętrza

dcjjghi

Sofa jest z reguły dużo mniejsza niż narożnik, a jej kształt pozwala na większe możliwości ustawienia. Może zajmować całą ścianę, zostać wciśnięta w róg lub stanąć w centrum salonu. Wielkość zależy zarówno od liczby domowników, jak i metrażu oraz kształtu pokoju. Do dyspozycji kupujących oddano zarówno modele trzy jak i dwuosobowe. W naprawdę dużych i przestronnych salonach warto postawić na jeszcze większe sofy.

Materiały prasowe
Podziel się

W przypadku pomieszczenia z wnękami czy ścianami o nieregularnych kątach dobra sofa sprawdzi się zdecydowanie lepiej niż narożnik. Jeśli natomiast chodzi o design, warto postawić na prostotę i nowoczesność. Lekka sofa bez funkcji rozkładania nie jest wyposażona w szufladę na pościel, a co za tym idzie o wiele łatwiej ją przenosić i doskonale sprawdzi się w salonie, który pełni jedynie funkcję pokoju dziennego. Dodatkowo należy pamiętać, że nie w każdym wnętrzu znajdzie się tyle miejsca, by pomieścić sofę z funkcją spania.

dcjjghi

Narożnik na uboczu

Ze względu na swój kształt, narożniki rzadko stawiane są w centrum pomieszczeń, choć obecnie coraz częściej odchodzi się od dosuwania ich do ściany. Warto jednak pamiętać, że to mebel dedykowany przede wszystkim do dużych pokoi. Choć większość narożników ma kształt litery L to rzadziej spotyka się również meble w kształcie litery U. Przeznaczone są głównie dla dużych rodzin oraz osób, które często przyjmują gości.

dcjjghi

Nawet w swojej standardowej wersji mebel jest na tyle duży, że nie potrzebujesz dodatkowych foteli, które niepotrzebnie zagraciłyby salon. Jeśli jednak chcesz mieć do dyspozycji jeszcze więcej miejsc siedzących, możesz pomyśleć o dopasowanych do mebla pufach. Kolejnym elementem wystroju, który naturalnie współgra z narożnikiem, jest stolik kawowy. Ustawiony w odpowiednim miejscu będzie doskonałym uzupełnieniem dla wystroju salonu.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


dcjjghi

dcjjghi
dcjjghi