Trwa ładowanie...
ycipk-21o2xh

Mycie okien proste jak nigdy. Wypróbuj profesjonalne urządzenia

Wiosenne mycie szyb może stanowić problem, jeśli masz duży dom. Dlatego warto zainwestować w praktyczną myjkę. Odpowiedni model pozwoli ci pozbyć się zabrudzeń szybko i bez smug. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Umyjesz okna szybko i bez smug
Umyjesz okna szybko i bez smug (Shutterstock.com)
ycipk-21o2xh

Szorowanie, przecieranie i polerowanie bywa bardzo czasochłonne, a jeśli dołączymy do tego uporczywe zacieki, może się okazać, że pojedyncze okno będzie wymagać kilkukrotnego mycia. Myjka do szyb to niewielkie i proste urządzenie, które pozwala na szybkie pozbycie się brudu ze szklanych powierzchni bez większych problemów. Warto wykorzystać ją podczas przedświątecznych porządków w domu.

Jak działa myjka do szyb

ycipk-21o2xh

Urządzenia są bardzo łatwe w użyciu i składają się zwykle z dwóch elementów – części przeznaczonej do czyszczenia oraz specjalnej ściągaczki. Przed przystąpieniem do mycia należy otworzyć zbiornik urządzenia, wlać do niego specjalny płyn do czyszczenia okien, uzupełnić wodą do wyznaczonego poziomu, a następnie przykręcić głowicę czyszczącą. Wmontowany spryskiwacz nasączy szmatkę, którą należy dokładnie wyczyścić szyby.

Po skończonym myciu trzeba zebrać wodę specjalną ściągaczką. Nowoczesne modele wyposażono w specjalny silniczek ze ssawką, która zbiera wodę do pojemnika. Koniec z nieestetycznymi smugami, które zwykle pozostają na krańcach ściągaczki. Szyba będzie wyjątkowo czysta już po pierwszym użyciu. Nie musisz już przygotowywać miski i gąbki do czyszczenia, ani tym bardziej moczyć rąk. Dzięki temu mycie okien nie stanowi problemu, nawet przy niskiej temperaturze na zewnątrz.

Zanim podejmiesz decyzję

ycipk-21o2xh

Przy zakupie warto zwrócić uwagę na szerokość ściągaczki, to od niej zależy bowiem, jak dużą przestrzeń będziesz w stanie wyczyścić jednym pociągnięciem. Z drugiej strony duże myjki nie poradzą sobie z oknami ze szprosami, czyli listewkami dzielącymi okno na kilka mniejszych.

Najlepsze myjki i roboty do mycia okien Shutterstock.com
Podziel się

Przy wyborze urządzenia liczy się również pojemność akumulatora i czas ładowania. To od tego zależy, jak wiele szyb umyjesz za jednym zamachem. Sprawdź również pojemność zamontowanych zbiorniczków. Najlepiej będzie zwrócić uwagę na wydajność powierzchniową – wskazuje na to, ile metrów kwadratowych będzie w stanie wyczyścić urządzenie, nim trzeba będzie znowu je naładować.

ycipk-21o2xh

Warto zwrócić uwagę na jakość zestawu i jego budowę. Cała rzecz w tym, by łatwo można było dostać się do poszczególnych części urządzenia, chociażby po to, by je wyczyścić lub wymienić wodę. Miejsce na dodatkowe komponenty, takie jak chociażby wysięgnik do mycia wyższych partii szyb, będą dodatkowym atutem.

Niech robot wykona pracę za ciebie

Na rynku znajdziesz również roboty przeznaczone do automatycznego mycia szyb. Wyposażono je w silnik próżniowy, który zasysa powietrze i pozwala urządzeniu utrzymać się na śliskiej, pionowej powierzchni. Po przytknięciu do szyby i włączeniu nie musisz już nic robić, urządzenie zacznie pracować za ciebie. Przypomnisz sobie o nim dopiero wtedy, gdy trzeba będzie przenieść je na następną szybę.

ycipk-21o2xh
Polub WP Dom
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-21o2xh

ycipk-21o2xh
ycipk-21o2xh