ycipk-8jcx4i

Meble do jadalni. Nowoczesne zestawy w niskiej cenie

Jadalnia to wbrew pozorom bardzo ważne miejsce w domu. Służy ci nie tylko podczas spotkań towarzyskich, ale przede wszystkim każdego dnia, gdy wspólnie z rodziną jecie posiłki. Ważnym jest to, aby zarówno goście, jak i domownicy czuli się w niej dobrze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zestawy mebli, które pozwolą ci na elegancką aranżację stołu
Zestawy mebli, które pozwolą ci na elegancką aranżację stołu (Shutterstock.com)
ycipk-8jcx4i

Stół i krzesła przydadzą się w każdym wnętrzu, niezależnie od metrażu. W niewielkich mieszkankach funkcję jadalni przejmuje kuchnia, a w jej kącie ustawia się niewielki stół i kilka krzeseł. Najlepiej sprawdzą się modele prostokątne lub kwadratowe. Nie zajmują wiele miejsca gdyż zawsze możesz dosunąć je do ściany.

Okrągły stół do okazałych wnętrz

ycipk-8jcx4i

Właściciele domów i mieszkań o większym metrażu mogą pozwolić sobie na okrągły stół. Jego największą zaletą jest to, że każde miejsce jest równorzędne. W przypadku stołu prostokątnego osoby, które siedzą przy jego krótszych końcach mają doskonały widok na to, co dzieje się wokoło, podczas gdy ci przy dłuższych krawędziach mają problemy z porozumiewaniem się. Okrągły stół sprawia jednak nieco problemu podczas ustawienia, nie może stać zbyt blisko ściany, aby goście mogli swobodnie wstać z miejsca.

Odpowiednia wielkość

Duży stół to całkiem spory wydatek, dlatego przed zakupem należy zastanowić się nad tym, jak duży powinien być stół. Jeśli rzadko przyjmujesz gości, nie ma co przesadzać z rozmiarem. Jeżeli natomiast często zdarza ci się gościć znajomych bądź członków rodziny, warto przyjąć jedną zasadę. Każdy z biesiadników powinien mieć dla siebie około 60 cm przestrzeni przy stole. Dzięki temu każdy będzie mógł swobodnie zjeść posiłek.

ycipk-8jcx4i

Jeśli natomiast chodzi o wysokość stołu, należy dopasować ją do rozmiaru krzeseł. Przed zakupem warto sprawdzić, czy podczas siedzenia nogi bez problemu mieszczą się pod blatem. W przypadku gotowych zestawów nie będzie z tym problemu, jeśli jednak zamierzasz kupować sprzęty osobno, warto mieć to na uwadze.

Podgrzewanie posiłków nie musi być udręką Shutterstock.com
Podziel się
ycipk-8jcx4i

Kwestia materiału

Od niego zależy, jak trwały będzie zestaw i ile lat będzie w stanie posłużyć. Najdroższą, a co za tym idzie zarazem najbardziej wytrzymałą opcją będzie wybór mebli drewnianych. Z pewnością dodadzą wnętrzu wiele elegancji. Ciekawym rozwiązaniem jest stół i krzesła z drewna odzyskanego. To nowoczesny trend, który z czasem cieszy się coraz większą popularnością.

W stylu nowoczesnym dominują natomiast przezroczyste elementy, które dodają wnętrzu dużo lekkości i wielowymiarowości. Z tego powodu doskonale pasują do mniejszych, przykuchennych jadalni. Stoły z hartowanego szkła gwarantują elegancki wygląd, a jednocześnie są odporne na uszkodzenia.

ycipk-8jcx4i

Nie wolno również zapominać o stołach wykonanych z praktycznej i taniej płyty pilśniowej. Łatwo utrzymać ją w czystości, a przy tym w sieci możesz znaleźć mnóstwo interesujących wzorów i kolorów. Jeśli stawiasz na różnorodność i chcesz mieć meble idealnie dopasowane do wystroju kuchni, warto przemyśleć takie rozwiązanie.

Polub WP Dom
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-8jcx4i

ycipk-8jcx4i
ycipk-8jcx4i