Trwa ładowanie...
d371p1a

Nowoczesne rolety i żaluzje do mieszkania. Aranżacja wnętrz na wysokim poziomie

Rolety i żaluzje pełnią dwojaką funkcję. Z jednej strony ukrywają pokój przed ciekawskim wzrokiem, z drugiej pozwalają odciąć się od słońca, które czasem świeci zbyt mocno. Zamontowanie rolet jest tanie i nie wymaga pomocy specjalisty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Dobra roleta skutecznie zatrzyma światło
Dobra roleta skutecznie zatrzyma światło (Materiały prasowe)
d371p1a

Poniżej znajdziesz kilka sposobów na to, by odciąć się od wzroku ciekawskich osób. Znaleźliśmy rolety oraz żaluzje, które kosztują naprawdę niewiele. Dzięki nim odmienisz wnętrze w prosty sposób.

Szybki montaż i zaskakujące efekty

Kluczem do sukcesu będzie dobre wymierzenie rozmiaru okna i dobranie do niego odpowiedniej rolety. Gdy to zrobisz, połowa pracy jest już za tobą. Rolety to niedrogie i szybkie w montażu rozwiązanie. Proste modele, bez dodatkowych ozdób sprawdzą się w nowoczesnym wnętrzu, podczas gdy te bardziej stylowe rolety rzymskie będą wyglądać zdecydowanie lepiej w pomieszczeniach utrzymanych w klasycznym stylu.

  Shutterstock.com
(Shutterstock.com)

Naturalna tkanina, z której wykonane są rolety, wprowadza wiele więcej ciepła do wnętrza, a gama rozmaitych kolorów pozwala na dobranie rodzaju materiału, który będzie najbardziej odpowiadać domownikom. Oczywiście większość rolet pokryta jest specjalną powłoką, która zapobiega osadzaniu się kurzu, a także blaknięciu materiału od słońca. Do tego nie musisz obawiać się, że z biegiem czasu materiał podrze się albo zacznie przepuszczać promienie słoneczne.

Zdjęcie w oknie

Prawdziwym hitem sezonu pozostają jednak fotorolety. Płachty materiału, na którycg naniesiono malownicze widoki, takie jak choćby panorama ogromnej metropolii czy tropikalna dżungla, zdecydowanie odmienią charakter pokoju i sprawią, że nawet proste wnętrze nabierze niesamowitego charakteru. Nic nie stoi na przeszkodzie, by na przykład zlecić wydrukowanie rodzinnego zdjęcia i powieszenie go jako rolety w oknie.

d371p1a

Żaluzje nie tylko do biura

Żaluzje o wiele lepiej sprawdzą się na dużych przestrzeniach, przestronnych oknach czy przeszklonych ścianach. Warto zdecydować się na wersje wykonane z drewna lub skóropodobne. Wbrew pozorom doskonale pasują zarówno do nowoczesnych wnętrz, jak i tych utrzymanych w klasycznym stylu.

Do niedawna największą zaletą żaluzji była możliwość sterowania lamelkami i wybierania natężenia światła, które docierało do pomieszczenia. Teraz bardzo podobną formę przyjmują tak zwane rolety dzień-noc, wykonane z pasów przepuszczających i tłumiących światło, które są umieszczone naprzemiennie. Dzięki nim możesz zwiększyć i zmniejszyć oświetlenie pokoju wedle własnego uznania.

  Shutterstock.com
(Shutterstock.com)

Wybierając żaluzje do pokoju, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonane. Nowoczesne modele produkuje się z PCV, które w przeciwieństwie do żaluzji z aluminium, nie nagrzewają się pod wpływem słońca. Poza tym ten drobny detal może odmienić wnętrze.

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d371p1a

Podziel się opinią

Share
d371p1a
d371p1a