WP

WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu

Maksimum kulinarnych możliwości i minimum miejsca. Roboty kuchenne w niskiej cenie

Jeśli uważasz, że poświęcasz zbyt dużo czasu na przygotowywanie posiłków, to brakuje ci odpowiednich narzędzi. Warto pomyśleć nad zakupem robota kuchennego. To sprzęt na lata, trzeba więc wybrać rozsądnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Robot planetarny wykona za nas mnóstwo prac
Robot planetarny wykona za nas mnóstwo prac (Shutterstock.com, Fot: Everyonephoto Studio)
WP

Oto kilka właściwości, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie tego typu urządzenia. Wysoka cena nie zawsze idzie w parze z dużą funkcjonalnością.

Niezastąpiony pomocnik kuchenny

Wykonywanie podstawowych czynności kuchennych znacznie wydłuża czas, jaki trzeba poświęcić na przygotowanie konkretnej potrawy. Dlatego urządzenie, które może zastąpić kucharza w mieszaniu, siekaniu, ubijaniu czy miksowaniu jest na wagę złota. Wystarczy wrzucić konkretne produkty do pojemnika i poczekać chwilę. Efekt będzie o wiele lepszy niż samodzielne męczenie się z tradycyjnymi urządzeniami.

WP

Niewielkie rozmiary i mnóstwo możliwości – tak w skrócie można opisać roboty kuchenne. Sprzęt nie zajmuje zbyt dużo miejsca i sprawdzi się nawet w niewielkiej kuchni. Zajmuje również zdecydowanie mniej miejsca niż wyciskarka, maszynka do mielenia mięsa, blender i inne tego typu urządzenia kupowane osobno. Niewielki rozmiar nie zawsze jest zaletą. Przed zakupem sprawdź pojemność naczyń i kielichów. Jeśli masz dużą rodzinę i musisz szybko przygotować obiad dla dużej liczby domowników, zwykłe urządzenie może się okazać zbyt małe.

WP
Z nimi ubijesz składniki na gładką masę 123RF
Podziel się

Wiele funkcji jednego urządzenia

Zwróć również uwagę na liczbę dołączonych elementów. Od nich zależy, jak poradzisz sobie z konkretnymi kuchennymi zadaniami. Roboty z wymiennymi tarczami nadają się do tarcia na wiórki, cięcia w plastry czy siekania w kosteczkę. Maszynka do makaronu pozwoli przygotować nitki z gotowego ciasta. Specjalna nakładka do mielenia mięsa pozwoli korzystać z wybranego przez siebie mięsa, zamiast ograniczać się do tego gotowego ze sklepu.

WP

Dobrym rozwiązaniem jest również zakup miksera planetarnego. Urządzenie pozwala na przygotowanie idealnie zmiksowanej masy, która będzie podstawą wielu potraw, w tym przede wszystkim ciast. Dzięki obracaniu mieszadła zarówno wokół własnej osi, jak i wokół misy, cisto jest wymieszane najszybciej i najdokładniej. Warto zwrócić uwagę na dodatkowe końcówki – standardowa końcówka do ubijania powinna być wzbogacona o mieszało i hak służący do wyrabiania ciasta.

Łatwe w czyszczeniu

Pamiętaj również, że jeśli urządzenie będzie miało zbyt skomplikowaną budowę, każdorazowe mycie go będzie prawdziwą udręką i szybko okaże się, że sprzęt szybko zniknie na tyłach szafki. Dlatego lepiej wybrać roboty kuchenne, w których mycie ogranicza się do minimum, a poszczególne komponenty można umieścić w zmywarce. Dzięki temu oszczędzasz sporo czasu, który możesz poświęcić na inne, przyjemniejsze zajęcia.

WP

Pamiętaj również o dodatkowych zabezpieczeniach, zwłaszcza jeśli masz w domu małe dzieci. Gumowe nóżki zwiększą stabilność urządzenia, które podczas pracy mogłoby samoczynnie wprawić się w drżenie, a w efekcie nawet spaść z blatu. Zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem jest z kolei kluczowe, jeśli zamierzasz często przerywać prace, na przykład po to, by dodawać kolejne składniki lub umyć jeden z elementów.

robot planetarny flickr.com
Podziel się
WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP