Trwa ładowanie...
d2w3upz

Kominek elektryczny – świetna alternatywa dla tradycyjnego paleniska

Jeśli chcemy poczuć przytulną atmosferę we własnych czterech ścianach, ale nie mamy możliwości postawienia tradycyjnego kominka, możemy zdecydować się na nowoczesny, elektryczny model. Dlaczego warto go wybrać?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kominek elektryczny to świetny sposób na ozdobę pomieszczenia
Kominek elektryczny to świetny sposób na ozdobę pomieszczenia (WP.PL)
d2w3upz

Kominek elektryczny – zalety

Tradycyjne palenisko jest marzeniem wielu z nas, ale nie wszędzie można je postawić. Kominek potrzebuje doprowadzenia odpowiedniego przewodu kominowego oraz wentylacyjnego, o czym trzeba myśleć już na etapie budowy domu. Dlatego kominek elektryczny może być świetną alternatywą nadającą się do każdego pomieszczenia, nie tylko do domów jednorodzinnych, ale także do niewielkich mieszkań. Niektórzy uważają, że tego typu ozdoba jest dość kiczowata i nie ma nic wspólnego z tradycyjnym kominkiem. Inni zaś uważają, że świetnie się wpasowuje w styl wnętrza.

d2w3upz

By "rozpalić" kominek elektryczny, wystarczy podłączyć go do źródła zasilania. Tak naprawdę nie potrzebujemy żadnego drewna ani paliwa jak w przypadku kominków gazowych. Kominek elektryczny imituje płomień oraz dym i – w zależności od modelu – może być jedynie ozdobą, a może też pełnić funkcję grzewczą. Nie brudzi się, nie wydziela spalin i jest bardzo bezpieczny nawet dla dzieci.

Kominek elektryczny – rodzaje

d2w3upz

Na rynku dostępnych jest wiele kominków elektrycznych, które różnią się wielkością, sposobem montażu, funkcjami oraz designem. Wśród wszystkich modeli możemy wyróżnić kominki do zabudowy oraz kominki wolnostojące. Kominki do zabudowy umieszcza się najczęściej w ścianie lub w specjalnej wnęce, takie wymagają specjalistycznych prac montażowych. Kominki wolnostojące tak naprawdę można postawić wszędzie, wystarczy nieco wolnego miejsca oraz dostęp do energii elektrycznej.

Kominki elektryczne w zasadzie mają pełnić funkcję jedynie dekoracyjną, ich zdolność do ogrzania pomieszczenia jest niewielka. Jednak na rynku możemy znaleźć modele, które wydzielają ciepło dzięki termowentylatorom.

d2w3upz

Kominki mają też wiele różnych form. Niektóre przypominają tradycyjne modele z wyszukanymi ozdobami, które przywołują skojarzenia z domem dziadków i które idealnie nadają się do pomieszczeń w stylu klasycznym czy retro. Inne są bardzo nowoczesne i mogą imitować realistyczny płomień 3D.

Shutterstock.com
Podziel się

Podziel się opinią

Share

d2w3upz

d2w3upz
d2w3upz