Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany Tauron

Klimatyzacja w domu – co warto wiedzieć?

Komfort termiczny, zwłaszcza w upalne dni, jest niezwykle ważny i znacząco wpływa na nasze zdrowie. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie w swoim domu czy mieszkaniu klimatyzacji, która dzięki rozwojowi technologii, stała się bardziej dostępna. Wciąż pojawia się wiele pytań dotyczących klimatyzacji - spróbujemy na część z nich odpowiedzieć.

Share
 Źródło: materiały partnera
d6igdb1

Wpływ na zdrowie

Montaż klimatyzacji w domu staje się coraz częstszym rozwiązaniem, jednak wiele osób obawia się zakupu, podając za argument to, że może ona niekorzystnie wpłynąć na zdrowie. Owszem, stare typy urządzeń, które nie były regularnie czyszczone, mogły roznosić alergeny czy grzyby, jednak nie dotyczy to najnowszych, poprawnie serwisowanych produktów. Rozwój technologii sprawił, że dostępne na rynku klimatyzatory nie tylko zapewniają chłodzenie, ale także mogą przyczynić się do poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach. Znajdujące się w nich filtry zatrzymują drobnoustroje i zanieczyszczenia. To dodatkowe funkcjonalności, które obok komfortu termicznego, poprawią samopoczucie w upalne dni.

Wybór parametrów urządzenia

Niezależnie od funkcji, bardzo istotny dla poprawnego działania klimatyzacji w domu jest odpowiedni dobór parametrów. Przede wszystkim zastanów się, jaki efekt chcesz osiągnąć, ponieważ dostępne jest wiele różnych urządzeń. Ważną kwestią jest również moc klimatyzacji, którą musisz dobrać w zależności od powierzchni domu czy mieszkania. Źle określone zapotrzebowanie może spowodować, że pożądana różnica temperatur będzie trudna do osiągnięcia, co przełoży się na wydajność.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Kolejnym aspektem, który należy przemyśleć, jest wybór jednego z dwóch systemów – split lub multi-split. W przypadku tego pierwszego, każda jednostka wewnętrzna jest podłączona do oddzielnej jednostki zewnętrznej. Natomiast w drugim przypadku kilka jednostek wewnętrznych połączonych jest z jedną jednostką zewnętrzną. Tutaj wybór determinuje układ pomieszczeń w domu, jak również projekt budowlany. W przypadku budynków wielorodzinnych czy zabytkowych dodatkowo pod uwagę należy wziąć konieczność uzyskania zgody na przeprowadzenie prac, czy na montaż jednostki zewnętrznej na elewacji.

d6igdb1

Na prawidłowe działanie całego systemu wpływa również odpowiedni montaż klimatyzacji w domu. Właściwe poprowadzenie rur oraz rozmieszczenie wszystkich elementów ma ogromne znaczenie. Z tego powodu warto zdecydować się na usługi fachowców, którzy nie tylko pomogą dobrać klimatyzację do domu spełniającą oczekiwania, ale także zadbają o jej właściwy montaż. Aby całość działała sprawnie przez wiele lat, trzeba zadbać o każdy detal.

Podsumowując – warto skorzystać!

Wysokiej jakości klimatyzator nie tylko obniży temperaturę w domu lub mieszkaniu, ale też zadba o jakość powietrza. Pamiętaj, że trzeba nie tylko odpowiednio dobrać moc urządzenia do powierzchni pomieszczeń, ale także zlecić montaż klimatyzacji fachowej ekipie.

To jednak nie wszystko, co warto wiedzieć – dowiedz się więcej o zaletach klimatyzacji w domu na lepiej.tauron.pl.

Artykuł sponsorowany Tauron
d6igdb1
d6igdb1
d6igdb1