ycipk-2esy9h

WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu

Karcher i nie tylko. Myjka ciśnieniowa do jesiennych prac w ogrodzie

Wiele osób doceniło możliwości, jakie oferują myjki wysokociśnieniowe. Niezależnie od tego, czy chodzi o umycie samochodu, czy szereg innych prac ogrodowych, urządzenia sprawdzą się idealnie, pozbywając się brudu i kurzu nagromadzonego przez lato.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pozbędziesz się brudu z każdego zakamarka
Pozbędziesz się brudu z każdego zakamarka (Shutterstock.com)
ycipk-2esy9h

Poniżej znajdziesz kilka urządzeń, które okażą się niezastąpione podczas jesiennych prac w ogrodzie. Większość problemów z zabrudzeniami na zewnątrz rozwiąże zwykła woda – pod odpowiednim ciśnieniem.

Myjka ciśnieniowa do samochodu

ycipk-2esy9h

Wielu użytkowników poleca używanie myjki ciśnieniowej w celu czyszczenia samochodu. W przeciwieństwie do bardziej tradycyjnych rozwiązań (wiaderko z wodą i płynem + szczotka) takie rozwiązanie jest bezpieczniejsze dla lakieru. Podczas zwykłego mycia zabrudzenia i resztki błota, które zostaną na szczotce, trafiają do wody, a przy każdym płukaniu piasek może z powrotem osiąść na włóknach. To natomiast zwiększa ryzyko porysowania delikatnej powierzchni lakieru. W przypadku myjki wysokociśnieniowej, woda od razu spływa na ziemię.

Shutterstock.com
Podziel się

Czyszczenie podjazdów i chodników

ycipk-2esy9h

Przy wyborze myjki ciśnieniowej warto zwrócić uwagę na dostępne akcesoria. Przykładowo urządzenie Karcher K2 poza zwyczajną lancą wyposażono w końcówkę rotacyjną, która doskonale nadaje się do utrzymania czystości wokół domu. Urządzenie nie ma sobie równych, jeśli chodzi o czyszczenie powierzchni płaskich. Elewacje i podjazd będą lśniły. Myjka ciśnieniowa bez problemu poradzi sobie również z usuwaniem mchu spomiędzy kostki brukowej.

Jesienne odświeżenie elewacji

ycipk-2esy9h

Jeśli uważasz, że warto skorzystać z ciepłych dni i umyć przybrudzone elewacje, myjka ciśnieniowa sprawdzi się jak znalazł. Strumień wody nie tylko dokładnie wyczyści wszystkie zagłębienia, ale również dotrze bardzo wysoko, dlatego obejdzie się bez przynoszenia drabiny. Pamiętaj, że przy zakupie należy zwrócić uwagę na moc urządzenia oraz ciśnienie, z jakim tłoczona jest woda.

Shutterstock.com
Podziel się

Myjka do okien – szybko i bez zacieków

Poza tego typu urządzeniem w domu przyda się również poręczna myjka do okien. Zasada działania takiego sprzętu jest bardzo prosta. Urządzenie zasilane akumulatorem doprowadza do wrzenia zawartą w pojemniku wodę, a buchająca z wnętrza para rozpuszcza większość zabrudzeń dzięki wysokiej temperaturze. Nie potrzebujesz do tego żadnych środków chemicznych. Wbudowana ściągaczka zbiera wodę wraz z zabrudzeniami, zapobiegając powstawaniu smug. Co ważne, myjka do okien może być wykorzystywana również do czyszczenia luster czy blatów, a nawet powierzchni kamiennych.

ycipk-2esy9h
ycipk-2esy9h
ycipk-2esy9h
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2esy9h