Trwa ładowanie...
dcjjghi

Myjka ciśnieniowa za mniej niż 1000 zł. Niezawodny pomocnik w ogrodzie

Myjka wysokociśnieniowa to niezawodny sprzymierzeniec w walce o czyste podwórko. Mając je na podorędziu szybko poradzisz sobie z porządkami na działce i będziesz mieć więcej czasu na przyjemności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podwórkowe prace zajmą o wiele mniej czasu
Podwórkowe prace zajmą o wiele mniej czasu (Shutterstock.com)
dcjjghi

W telegraficznym skrócie myjka ciśnieniowa to urządzenie, które składa się z pompy gwałtownie zwiększającej ciśnienie cieczy, która następnie przechodzi odpowiednim kanałem do lancy. Czysta woda pod ciśnieniem doskonale nadaje się do pozbywania najbardziej uporczywych zabrudzeń z różnych powierzchni.

Myjka nie tylko do auta

dcjjghi

Choć urządzenia kojarzą się z myjniami samochodowymi, to ze sprzętu nie skorzysta jedynie twoje auto. Urządzenie doskonale sprawdzi się do wielu innych prac ogrodowych. Poradzi sobie chociażby z wypłukaniem mchu z podjazdu, wymiecie cały brud z trudnodostępnych miejsc, a także pozwoli odświeżyć elewacje.

Doskonale sprawdzi się również przy czyszczeniu gładkich powierzchni takich jak płytki ceramiczne na tarasie. Podczas wiosennych i jesiennych porządków możesz nawet użyć myjki do czyszczenia ogrodzenia, udrażniania rynien i mycia dachu.

dcjjghi

Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Oczywiście najważniejszym parametrem, który należy brać pod uwagę przy zakupie jest określone ciśnienie, którym dysponuje sprzęt. Do użytku domowego z powodzeniem sprawdzą się urządzenia działające od 60 do nawet 170 barów. Należy pamiętać, że wysokie ciśnienie nie tylko ułatwi pracę, ale może również zniszczyć delikatniejsze powierzchnie. Używanie myjki o dużym ciśnieniu na przykład na rattanowych meblach może być opłakane w skutkach.

Siła końcówek

dcjjghi

Nawet najlepsza myjka ciśnieniowa nie zda egzaminu, jeśli nie będzie wyposażona w odpowiednią końcówkę. Najpopularniejszą jest uniwersalna lanca. Należy zwrócić uwagę na maksymalne ciśnienie, które może ona wytrzymać oraz jaki przepływ będzie w stanie znieść. Sprawdzą się do mycia trudnych powierzchni, a także tych mocno zabrudzonych.

Shutterstock.com
Podziel się

Lanca rotacyjna przeznaczona jest do porowatych powierzchni pokrytych nie tylko brudem, ale na przykład mchem. Strumień wprowadzany jest w ruch rotacyjny, dzięki czemu dociera do najgłębszych zakamarków.

dcjjghi

Poza standardową lancą można zaopatrzyć się również w pistolet, dzięki któremu w każdej chwili możesz przerwać spryskiwanie powierzchni. Dobrym wyborem jest również końcówka ze szczotką, która sprawdzi się idealnie w przypadku mycia bardzo brudnych części, na przykład felg. Końcówka z dozownikiem płynu pozwoli natomiast na wcześniejsze spryskanie powierzchni z odpowiednim detergentem, co jeszcze bardziej ułatwi mycie.

Shutterstock.com
Podziel się
dcjjghi

Wszystkie dodatki są bardzo łatwe w montażu, a kupując akcesoria od znanych producentów masz pewność, że urządzenie się nie zepsuje i nie będzie przeciekać. Aby sprzęt służył dobrze przez długi czas, należy pamiętać o regularnych wymianach filtra. Wraz z wodą do środka urządzenia przedostają się mikroskopijne zanieczyszczenia, które z czasem mogą uszkodzić delikatny mechanizm.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


dcjjghi

dcjjghi
dcjjghi