Trwa ładowanie...
d762o47

Jakie łóżko dla jednej osoby? Sprawdź wskazówki

Szukasz niewielkiego łóżka, które mogłoby się zmieścić w małej sypialni? A może chcesz zapewnić sobie maksymalny komfort i wykorzystać jak najwięcej miejsca w pomieszczeniu? Zobacz, jakie łóżko możesz wybrać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wygodne łóżko to podstawa
Wygodne łóżko to podstawa (Shutterstock.com)
d762o47

Jednoosobowe łóżko – wymiary

Standardowy rozmiar łóżka dla jednej osoby wynosi 90 cm szerokości i 200 cm długości. Ten model zapewni komfort odpoczynku i z powodzeniem zmieści się w małej sypialni, gdzie nie ma miejsca na duże i szerokie meble. Dobrym wyborem będzie również egzemplarz mierzący 140 cm szerokości i 200 cm długości albo kompromisowy model 120 x 200 cm. Łóżka małżeńskie mierzą zwykle od 160 cm szerokości, ale jeśli chcemy czuć pełnię komfortu, możemy spać właśnie na takim.

Jednoosobowe łóżko – rodzaj

Przy wyborze łóżka warto zwrócić uwagę jego rodzaj. Bardzo popularne są modele ramowe, które składają się z ramy, materaca oraz wytrzymałego stelaża amortyzującego nacisk ciała. Ramy mogą być stalowe, drewniane albo wykonane z płyt meblowych, przy czym za najbardziej eleganckie i trwałe uchodzą modele z drewna. Łóżka ramowe mogą mieć również wezgłowie, które świetnie się sprawdza wtedy, kiedy chcemy wygodnie oprzeć się i np. poczytać.

Na rynku możemy znaleźć również łóżka tapicerowane, pokryte miękkim materiałem, który jest dostępny w wielu kolorach i stylach. Popularne jest też łóżko kontynentalne, które często zawiera wbudowany materac.

d762o47

Jednoosobowe łóżko – jak zaoszczędzić miejsce?

Łóżko stanowi często centralny punkt w sypialni i bywa, że zajmuje najwięcej miejsca. By móc komfortowo poruszać się po niewielkim metrażu, dobrze jest wybrać model wielofunkcyjny, który będzie pełnić także rolę schowka. Dobrą opcją jest rozkładana sofa. To mebel 2 w 1, który na co dzień sprawdzi się jako miejsce do siedzenia, pracy czy oglądania telewizji, a wieczorem stanie się komfortowym meblem do spania. W sklepach dostępne są także łóżka z wysuwanym dolnym materacem, które z kolei przydadzą się w nagłych sytuacjach, np. wtedy, kiedy będziemy chcieli kogoś przenocować.

Innym wyborem może być łóżko z wysuwanymi schowkami, w które można włożyć np. ręczniki, pościel, bieliznę czy ubrania. Niektóre modele mają dodatkowo zamontowane półki po bokach, co doda nam więcej przestrzeni na przechowywanie różnych niezbędników. Producenci oferują również modele z podnoszonym stelażem, pod którym znajduje się schowek obejmujący całą powierzchnię spania.

d762o47

Podziel się opinią

Share

d762o47

d762o47