Trwa ładowanie...

Jakie drzwi najlepsze do małego mieszkania?

W małym mieszkaniu bardzo często liczy się każdy centymetr, dlatego dobór odpowiednich drzwi to kwestia niezwykle istotna. Podpowiadamy, jakie modele wybrać do niewielkich metraży.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Drzwi do małego mieszkania powinny zajmować jak najmniej miejsca
Drzwi do małego mieszkania powinny zajmować jak najmniej miejscaŹródło: Materiały prasowe
ds88usg

Drzwi do małego mieszkania – liczy się przestrzeń

W małym mieszkaniu bardzo często liczy się każdy kąt, który można zagospodarować. Klasyczne drzwi skrzydłowe wymagają wolnej przestrzeni, by mogły się swobodnie odchylić bez kontaktu z meblem, przedmiotem o większych gabarytach czy innymi drzwiami. Zatem świetnym sposobem na wygodę i jednoczesne poszerzenie przestrzeni małego mieszkania będzie po prostu rezygnacja z montażu drzwi w obrębie salonu i kuchni.

Co zamiast drzwi skrzydłowych? By zaoszczędzić miejsce, warto zdecydować się na montaż drzwi przesuwnych lub łamanych. Drzwi przesuwne, jak sama nazwa wskazuje, otwierają się w linii prostej, wzdłuż zamontowanej na ścianie prowadnicy albo wzdłuż kasety, dzięki której skrzydło "chowa się" w ścianie. Drzwi łamane to z kolei modele, w których skrzydło, podzielone na dwa elementy, przesuwa się jak harmonijka, co sprawia, że zajmuje jedynie połowę szerokości tradycyjnego skrzydła rozwieralnego. Warto jednak pamiętać, że te typy nie zapewnią takiej izolacji akustycznej czy prywatności jak tradycyjne drzwi, więc mogą nie być dobrym wyborem np. do łazienki.

ds88usg
Przeciąg może sprawić wiele problemów drzwiom i ścianom Shutterstock.com
Przeciąg może sprawić wiele problemów drzwiom i ścianomŹródło: Shutterstock.com

Drzwi do małego mieszkania – jak dopasować do wnętrza?

By nadać wnętrzu harmonii i estetyki, warto postawić na konkretne kolory drzwi oraz sposób montażu. Jeśli nie możemy obejść się bez tradycyjnych modeli skrzydłowych, to postawmy na modele bezprzyglowe, które są w pełni zlicowane z ościeżnicą. Efekt "stopienia" uzyskamy również wtedy, kiedy umieścimy tę ościeżnicę w ścianie. Dodatkowym atutem będzie zastosowanie tego samego koloru zarówno na ścianie, jak i na drzwiach. W małych przestrzeniach ważne jest zachowanie minimalizmu, więc taki trik sprawdzi się doskonale i uczyni mieszkanie nowocześniejszym. By dodatkowo rozjaśnić małe przestrzenie, warto wybrać drzwi z przeszkleniami. Na rynku dostępnych jest mnóstwo różnych form.

   Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

ds88usg

Podziel się opinią

Share
ds88usg
ds88usg