WP

WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu

Jakie drzwi najlepiej sprawdzą się w sypialni? Zobacz, jaki mają wpływ na sen

Funkcjonalna sypialnia to pomieszczenie, w którym w ciągu dnia można odpocząć, a nocą spokojnie się wyspać. Podpowiadamy, jakie drzwi najlepiej sprawdzą się w sypialni, by tworzyła ona doskonałe warunki do codziennej regeneracji. Drzwi robią różnicę!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Drzwi mogą całkowicie odmienić wnętrze
Drzwi mogą całkowicie odmienić wnętrze (PORTA)
WP

Prostota
Odpowiednio wyciszone pomieszczenie to podstawa dobrego snu i efektywnego wypoczynku. Idealnym rozwiązaniem w sypialni będą pełne, klasyczne drzwi, które oddzielą cię od reszty domu. Zadbaj o to, by ich wypełnienie miało funkcję dźwiękoszczelną. Możesz zdecydować się na przykład na wybór wypełnienia skrzydeł drzwiowych płytą wiórową otworową, dzięki czemu domownicy będą mogli odciąć się od odgłosów dochodzących z innych pomieszczeń. Jednocześnie prosta, minimalistyczna forma drzwi w zestawieniu z jasnymi barwami, wprowadzą do wnętrza harmonię, która będzie służyć ukojeniu przed snem.

WP

Kolorystyka
Sypialnia skąpana w łagodnych kolorach będzie przytulna i nastrojowa, co spotęgują naturalne akcenty. Jasny odcień drewna drzwi z podkreśli ciepły klimat pokoju. Ryzykowne i intensywne kolory oraz formy o nieregularnych, rzucających się w oczy kształtach zostaw do wyposażenia w innych pomieszczeniach. Sypialnia powinna być twoją oazą spokoju, w którym nic nie powinno odwracać uwagi od stanu największego relaksu i przyjemnie łatwego zapadania w sen. Urządzając wnętrze nie zapomnij, że drzwi również mają wpływ na aurę panującą w pomieszczeniu. Wybieraj kolory jasne i komponujące się ze ścianami. Dzięki temu będą stanowić część część pokoju, nie zaburzając panującej w nim harmonii.

Fotolia
Podziel się

Prześwity
Jeśli nie jesteś fanem prostych drzwi, które nie posiadają jakichkolwiek zdobień lub nie wpuszczają do pokoju światła, możesz wybrać również wersję odrobinę bardziej urozmaiconą. Wypróbuj drzwi z prześwitami w rożnym stylu, dzięki którym będą wyglądały lżej. Wprowadzą one do sypialni subtelną grę światła, nie ujmując przy tym panującej w niej intymności dzięki mlecznym szybom. Nada to pomieszczeniu lekkości, ale też umiejętnie je ozdobi. Szyby, w zależności od preferencji, mogą być większe lub mniejsze, a także znajdować się w różnych częściach danego modelu. Klasyczne szyby są poziome i pojawiają się regularnie na drzwiach w równych odstępach. Jednak ciekawą i oryginalną opcją są także modele na przykład z jednym cienkim prześwitem umiejscowionym pionowo przy jednej z krawędzi.

WP
Materiały prasowe
Podziel się
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP