Trwa ładowanie...
d2n855q

Jaki kinkiet do sypialni? Do czytania i nie tylko

Kinkiet to dodatkowe źródło światła, które często montuje się razem z głównym żyrandolem czy plafonem. Jaki model nada się do sypialni i gdzie go najlepiej zamontować? Zobacz wskazówki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Kinkiet będzie dobrym zamiennikiem tradycyjnej, stojącej lampki
Kinkiet będzie dobrym zamiennikiem tradycyjnej, stojącej lampki (pexels.com, Fot: Donald Tong)
d2n855q

Kinkiet - element wystroju, który ułatwia czytanie

Kinkiet stanowi źródło światła funkcyjnego, punktowego. W sypialni umieszcza się go zwykle nad łóżkiem po to, by od góry oświetlał np. książkę czytaną na leżąco. To bardzo wygodne rozwiązanie dla tych, którzy szukają czegoś innego niż stojącej lampki nocnej i chcą komfortowo czytać bez zapalania światła górnego, co może przeszkadzać w śnie drugiej osobie, małżonkowi czy małżonce.

Sypialnię można oświetlić jedynie kinkietami, jednak w pewnych sytuacjach może to nie być wystarczające. Dlatego duet kinkietu i lampy sufitowej to wciąż najlepsza opcja. Lampa to dobre rozwiązanie wtedy, kiedy trzeba oświetlić całe pomieszczenie, np. przy sprzątaniu czy zmianie pościeli.

d2n855q

Ile kinkietów warto zamontować? Zwykle wystarczy jeden nad łóżkiem, jednak dobrym rozwiązaniem będą też dwa po jego przeciwległych stronach.

Kinkiet - światło silne czy łagodne?

Jeśli myślimy o kinkiecie, weźmy pod uwagę charakter światła, a więc natężenie i barwę. Można się zdecydować albo na chłodniejsze, mocniejsze światło punktowe, albo na lekko rozproszone, cieplejsze. Oba typy sprawdzą się przy czytaniu, ale jeśli chcemy stworzyć bardziej przytulną atmosferę, zdecydowanie powinniśmy wybrać delikatniejsze światło o pomarańczowej barwie. Można też wybrać model z abażurem, który rozproszy blask.

Przydatną opcją jest kinkiet ze ściemniaczem, dzięki któremu możemy dostosować natężenie światła do swoich potrzeb.

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d2n855q

Podziel się opinią

Share
d2n855q
d2n855q