Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Inwestycja na lata: na co zwrócić uwagę, kupując drzwi?

Wybór nowych drzwi wewnętrznych to ekscytująca i ważna decyzja. Z jednej strony musisz dopasować je pod względem różnych wymiarów i wymagań, a z drugiej muszą współgrać z estetyką wnętrza. Sprawdź, co warto wiedzieć przed zakupem drzwi i na co zwrócić szczególną uwagę, wybierając skrzydła, które będą inwestycją na lata.

Share
 Źródło: materiały partnera
d2w25zk

Ustal odpowiedni rozmiar

Otwory i wymiary drzwi są szczególnie ważne podczas montażu lub wymiany drzwi wewnętrznych. Zastępując istniejące drzwi nowymi, wybierz te, które mają takie same wymiary jak istniejące. Standardowe szerokości drzwi wewnętrznych to co najmniej 80 cm, a wysokość ościeżnicy to minimum 200 cm. W przypadku niestandardowych wymiarów zwróć uwagę na szerokość, wysokość i grubość futryny. Na rynku dostępne są ościeżnice proste lub regulowane. Te drugie są niezwykle uniwersalne i pozwalają dopasować je do każdej grubości muru.

Drzwi ramowe lub płytowe

Najważniejszą zaletą drzwi ramowych jest ich wytrzymałość i trwałość. Są idealne do intensywnego użytkowania. Dużym atutem jest również ich różnorodność. Drzwi ramowe dostępne są w nowoczesnej minimalistycznej stylistyce oraz bardziej dekoracyjnej, klasycznej wersji. Doskonale wpisują się we współczesne trendy współczesnego minimalizmu. Miłośnikom klasyki spodoba się ozdobny profil. To uniwersalne propozycje, które niezmiennie pozostają modne.

Z kolei drzwi płytowe doskonale sprawdzą się jako drzwi do salonu czy pokoju dziecięcego. Cała konstrukcja jest solidna i najczęściej bardzo prosta. Mimo to można zamówić modele, które oprócz gładkiej powierzchni mają tłoczenia, przeszklenia lub inne elementy ozdobne. Wybierając takie drzwi wewnętrzne, warto pomyśleć o sprawdzeniu ich parametrów technicznych, takich jak izolacja akustyczna. Te z tańszym wypełnieniem prawdopodobnie zapewnią mniejsze wyciszenie.

d2w25zk

Z przylgą lub bez przylgi

Kolejnym aspektem, na który trzeba zwrócić uwagę podczas wybierania drzwi wewnętrznych, jest ich przylgowa lub bezprzylgowa konstrukcja. Drzwi bezprzylgowe to hit aranżacji wnętrz ostatnich lat. Sprawdzą się w nowoczesnych, a nawet przemysłowych środowiskach. Co jest w nich wyjątkowego? Po ich zamknięciu zawiasy nie są widoczne, a powierzchnia skrzydła licuje się z ościeżnicą. Daje zachwycający efekt estetyczny, który jest elegancki i minimalistyczny. Ten typ drzwi wymaga odpowiednich zawiasów oraz unikalnej ościeżnicy bez przylgi.

Z kolei drzwi przylgowe posiadają charakterystycznie wciętą krawędź skrzydła, która zachodzi na ościeżnicę. Świetnie sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w stylu klasycznym lub vintage. Główne zalety tego rozwiązania to prosta konstrukcja, mniejsze wymagania dotyczące pionowych ścian we wnętrzu, prosta technika montażu drzwi oraz szybki sposób regulacji zawiasów.

Solidne materiały i wykończenie

Jeśli drzwi wewnętrzne mają być inwestycją na lata, warto zadbać o kupno produktów najwyższej jakości. Składają się na nią kompozyty użyte do ich produkcji oraz rodzaj zastosowanego wykończenia. Nowoczesne skrzydła drzwiowe wykonane są najczęściej z drewna iglastego lub płyty drewnopochodnej. Ten drugi surowiec jest wybierany częściej ze względu na swoją wyjątkową trwałość oraz solidność i odporność na intensywne użytkowanie. Jeśli zdecydujesz się na drzwi premium, na przykład z kolekcji DRE SUPREME możesz mieć pewność, że trafią do Ciebie rozwiązania opracowane zgodnie z najlepszymi technologiami.

DRE jako jedyny producent drzwi w Polsce opracował i opatentował metodę opłaszczowania krawędzi przylgi skrzydła okleinami o dużej twardości i małej elastyczności. Poza tym laserowe łączenie obrzeży pozwala otrzymać bezspoinowe połączenie materiałów na krawędzi skrzydła drzwiowego. Powłoka drzwi utwardzona metodą UV zapewnia ich długowieczność. Dzięki temu takie drzwi premium mają nie tylko dłuższą żywotność, ale także podwyższone walory estetyczne.

d2w25zk

Dopasowanie do stylu aranżacji

Drzwi wewnętrzne są dostępne w różnych stylach. Dzięki temu można dopasować ich wygląd do każdego projektu. Nowoczesne modele pasują zarówno do klasycznych wnętrz, jak i tych, które stawiają na aranżacyjną nowoczesność. Możesz wybierać spośród wersji bogato zdobionych, wykonanych w całości z gładkiego lub zdobionego szkła oraz minimalistycznych drzwi płytowych z delikatnymi intarsjami.

Ważne jest dopasowanie nie tylko wyglądu i koloru samych drzwi, ale również ich okuć. Dostępne są różne rodzaje klamek i zamków wewnętrznych, które mogą wtapiać się w aranżację lub stanowić element, na który każdy zwróci uwagę.

Pamiętaj, że wybór drzwi wewnętrznych powinien być przemyślaną decyzją. Nie działaj pochopnie, lecz dokładnie rozważ wszystkie wady i zalety konkretnego rozwiązania. Jeśli to ma być inwestycja na lata, nie oszczędzaj na jakości materiałów i wykończeniu. Ostatecznie drzwi mają być nie tylko funkcjonalne, ale i atrakcyjne wizualnie.

Artykuł sponsorowany
d2w25zk
d2w25zk
d2w25zk