Trwa ładowanie...
ycipk-2buf8g

Drzwi jasne czy ciemne – jak je dobrać do wnętrz?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jaki kolor drzwi wybrać i jak go dopasować do wnętrza. Czy liczy się barwa podłogi, ścian czy może mebli? A może trzeba brać pod uwagę wszystko naraz? Poniżej prezentujemy kilka wskazówek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jasne drzwi dobrze się prezentują we wnętrzach o podobnej gamie kolorystycznej
Jasne drzwi dobrze się prezentują we wnętrzach o podobnej gamie kolorystycznej (Materiały prasowe)
ycipk-2buf8g

Drzwi jasne czy ciemne – istotne zasady doboru

Drzwi najlepiej jest dobierać względem koloru mebli oraz ścian. Bardzo nowoczesnym rozwiązaniem jest łączenie barw na zasadzie kontrastu. Ściany pomalowane na mocne, ale żywe odcienie, np. na czerwono, różowo czy żółto, świetnie łączą się z kolorowymi meblami oraz z białymi lub jasnobrązowymi drzwiami, dając efekt rozświetlenia i przestronności. Ściany pomalowane na jasne, ale stonowane barwy, doskonale łączą się z ciemnymi meblami i ciemnobrązowymi drzwiami. I odwrotnie: jeśli wybraliśmy ciemną farbę, ale mamy jasne meble, to możemy również wybrać jasną stolarkę.

ycipk-2buf8g

To nie jedyne rozwiązanie. Możemy postawić również na całkowitą harmonię i dobrać wszystkie elementy wystroju w jednej tonacji kolorystycznej, np. jasnobrązowe drzwi oraz meble, ściany w kolorze popielatym i dodatki z mosiądzu oraz drewna.

Materiały prasowe
Podziel się

Drzwi jasne – do jakich pomieszczeń?

Jasne drzwi świetnie sprawdzą się zarówno w romantycznych wnętrzach w stylu prowansalskim, jak i w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach w stylu skandynawskim albo nowoczesnym. Drzwi do wnętrz prowansalskich mogą być frezowane i mieć zdobione klamki, a* drzwi do wnętrz w stylu nowoczesnym i skandynawskim* mogą być nieco bardziej skromne, całkowicie jednolite lub z przeszkleniami.

ycipk-2buf8g

Drzwi ciemne – do jakich pomieszczeń?

Drzwi ciemne (a zwłaszcza ciemnobrązowe, z frezami i przeszkleniami) będą doskonałym wyborem do ciepłych, przytulnych pomieszczeń w stylu rustykalnym, klasycznym oraz retro. Doskonale dopasują się do mebli "z duszą", kominków czy klasycznych dodatków, np. starych zegarów ściennych i figurek z mosiądzu.

białe drzwi Materiały prasowe
Podziel się
ycipk-2buf8g
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2buf8g

ycipk-2buf8g
ycipk-2buf8g