Trwa ładowanie...

Zegar ścienny jako dekoracja. Tradycyjny, nowoczesny czy bajkowy?

Przede wszystkim wskazuje godzinę i pilnuje tego, abyśmy trzymali się rozkładu dnia i nie spóźnili do pracy. Zegar ścienny jest też ozdobą naszych domów i mieszkań. Jakie zegary najczęściej wieszamy teraz na ścianach?

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Zegar ścienny jako dekoracja. Tradycyjny, nowoczesny czy bajkowy?Źródło: Shutterstock.com
d14cndd
d14cndd

Odmierza czas i zdobi mieszkanie

Przede wszystkim zegary wskazują nam, którą mamy godzinę, ale mogą pomóc w dekorowaniu wnętrza, na które nie mamy pomysłu. Wybór zegara jako dekoracji ściennej najczęściej jest spójny ze stylem całego wnętrza. Najczęściej stawiamy na zegary proste, które jak kameleon pasują wszędzie. Takie urządzenia mają najczęściej prostą, okrągłą formę, czytelne, dość duże cyfry i wyraźne wskazówki. Minimalistyczne, współczesne wnętrze to dobre tło dla prostego zegara bez cyfr, tylko z podziałką na tarczy.

Stylowy salon z efektownym zegarem

Co innego, jeśli chcemy użyć zegara jako dekoracji lub głównego elementu wystroju wnętrza. Wtedy możemy wybrać jedyne w swoim rodzaju, stylizowane zegary ścienne. Fantazyjne modele inspirowane sztuką lub o oryginalnej, nietypowej formie to pomysł na metamorfozę salonu. Mogą zapełnić pustą przestrzeń lub stworzyć zestaw z innymi dekoracjami na dekoracyjnej ścianie nowoczesnego wnętrza.

Zegar XXL – dodatek, który odmieni całe wnętrze

Najczęściej zegar ścienny ma 30 do 40 centymetrów średnicy. Jako alternatywę dla zwykłych ozdób warto wykorzystać ogromny, ozdobny zegar. Wiele z nich jest stylizowana na stare zegary, które kiedyś umieszczano na dworcach. Wyjątkowy dodatek do nowoczesnych wnętrz.

Zegar w pokoju dziecięcym

Zabawny, kolorowy zegar w dziecięcej stylistyce to ciekawe urozmaicenie ścian w pokoju dzieci. Potworki, bohaterowie kreskówek i pomysłowe projekty zapewniają szeroki wybór. Każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie, a ciekawy zegar może stać się pomocą dydaktyczną w nauce posługiwania się tradycyjnym zegarkiem ze wskazówkami.

Zegar do kuchni

Osobną kategorią zegarów ściennych, które wieszamy na ścianach kuchni, są modele, które wizualnie nawiązują do tematyki jedzenia.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d14cndd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14cndd