Qaqwqwrqw

WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu

Aromatyczny napój. Szybka kawa z ekspresu. Nie wykosztujesz się

Ekspres przelewowy to idealne rozwiązanie dla rodzin, w których pije się dużo klasycznej, czarnej kawy. Jakość napoju oraz smak nie odbiega od tego, jaki znasz z dobrych kawiarni, a szybkość zaparzania i łatwość obsługi jest nie do pobicia na tle innych ekspresów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aromatyczną kawę doprawisz tak, jak lubisz
Aromatyczną kawę doprawisz tak, jak lubisz (123RF)
Qaqwqwrqw

Polecamy urządzenia, które nie kosztują wiele, ale potrafią zadowolić podniebienie każdego smakosza. Jeśli zależy ci na porannej kawie bez fusów, nie musisz przepłacać. Wydajny sprzęt dostaniesz w atrakcyjnej cenie.

Prosty w użyciu

Qaqwqwrqw

Ekspres przelewowy, w przeciwieństwie do innych, nie zaparza kawy pod ciśnieniem. Po podgrzaniu woda przesączana jest przez filtr z wsypaną zmieloną kawą, a następne wędruje do dzbanka, który ustawiony jest pod spodem. Brzmi mało skomplikowanie? Bo takie właśnie jest.

Największą zaletą jest to, że sposób jest bardzo prosty i wymaga minimum umiejętności. Przygotowanie napoju wymaga właściwie tylko włożenia kawy w specjalnym woreczku do pojemnika i wciśnięcie przycisku. Po chwili gorący napar wyląduje w dzbanku, z którego możesz go rozlać do kubków lub filiżanek.

Qaqwqwrqw

Szybkość przede wszystkim

Co za tym idzie, parzenie kawy w ekspresie przelewowym jest również bardzo szybkie. Biorąc pod uwagę ilość przyrządzanego napoju, ekspres przelewowy przygotowuje go najwięcej w rekordowo krótkim czasie. To doskonałe rozwiązanie zarówno w domach, gdzie rano wszyscy domownicy piją kawę, jak i w sytuacji, gdy nie chcesz przygotowywać kilkukrotnie w ciągu dnia kolejnych porcji naparu.

Qaqwqwrqw
iStock.com
Podziel się

Praktyczny sprzęt

Część nieco droższych urządzeń wyposażona jest w specjalne podgrzewane podstawki, które są w stanie utrzymać wysoką temperaturę kawy przez długie godziny po zaparzeniu. Jeśli więc zwykle jesteś najwcześniej na nogach i chcesz przygotować napój dla siebie, możesz od razu wstawić porcję dla całej rodziny. Gdy wstaną, będzie na nich czekać gorąca kawa.

Qaqwqwrqw

Smak takiej kawy oczywiście pozostaje kwestią gustu. Nie różni się on zbytnio od tradycyjnej kawy zalewanej wrzątkiem, taka metoda nie "wyciska" z ziaren jeszcze więcej aromatu. Ekspres jest więc doskonałym rozwiązaniem dla osób, które przepadają za kawą zalewaną, ale nie znoszą fusów.

Urządzenie jest również bardzo łatwe w myciu. By to zrobić, należy po prostu wyciągnąć papierowy filtr ze zużytą kawą i przetrzeć wnętrze ekspresu. Pamiętaj, że do sprawnego działania ekspres wymaga regularnej zmiany filtrów. Ich cena jest stosunkowo niewielka i nie obciąży twojego portfela, ale łatwo o nich zapomnieć.

Qaqwqwrqw
Polub WP Dom
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw