Trwa ładowanie...
salon
25-08-2017 07:48

Życie to zmiany, zrób na nie miejsce. Nowy katalog IKEA 2018

Zmiany – małe, duże, oczekiwane, zaskakujące, diametralne, okresowe. To słowo-klucz do zrozumienia współczesnej rzeczywistości, w której każda znajomość, spotkanie czy umiejętność kształtuje zupełnie inne podejście do świata.

Życie to zmiany, zrób na nie miejsce. Nowy katalog IKEA 2018Źródło: IKEA
d2up4gu
d2up4gu

Nowy Katalog IKEA 2018 wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom i pokazuje, że wnętrza mogą zmieniać się razem z ich mieszkańcami. Co więcej, wcale nie potrzeba do tego dużych budżetów i jeszcze większych planów, bo można zacząć od drobiazgów.

Rodzina (73 proc.), spokój (44 proc.), bezpieczeństwo (40 proc.) i ciepło (35 proc.) to najczęstsze skojarzenia, które Polacy mają ze słowem dom*. To właśnie jego mieszkańcy sprawiają, że przestrzeń mieszkalna zyskuje to miano. Praca, podróże, zainteresowania i znajomości nie pozostają jednak bez wpływu na to, jak wygląda wnętrze. Niezależnie od zasobności portfela czy powierzchni mieszkalnej, warto zrobić w swoim życiu więcej miejsca na rzeczy, które się kocha i zbliżyć się tym samym do domu swoich marzeń.

Pokój dzienny = zmiany

Pokój dzienny niczym soczewka skupia w sobie dynamikę życia w domu. To przestrzeń, która żyje, inspiruje i tętni życiem. W mgnieniu oka potrafi zmienić się w domowe SPA, jadalnię lub klubowy parkiet. W pokoju dziennym jest miejsce na wszystko to, na co tylko ma się ochotę: zabawę, drzemkę, pracę, rozmowę, jedzenie. Jednym z synonimów słowa salon mogłyby być zmiany, bo w ciągu 24 h żadne inne pomieszczenie w domu nie przechodzi tak wielu metamorfoz.

Z najnowszego badania przeprowadzonego przez IKEA wynika, że 57 proc. badanych Polaków jest zadowolonych z wyglądu swojego pokoju dziennego, jednak duża część odczuwa potrzebę zmian i… podejmuje ten wysiłek! Ponad połowa ankietowanych zmieniła coś w swoim salonie w ciągu ostatniego roku. Niezależnie od tego, czy był to zakup rośliny, odświeżenie koloru ścian czy też wymiana wszystkich mebli przyniosło to radość i satysfakcję.*

d2up4gu

– Oczekiwania wobec pokoju dziennego stale rosną, zaś przestrzeń, na której żyjemy, zmniejsza się i różne aktywności są zmuszone konkurować ze sobą o miejsce. Nowy Katalog IKEA 2018 pokazuje, że wcale nie trzeba z nich rezygnować. Czasami wystarczy przearanżować przestrzeń, zdecydować się na bardziej elastyczne i wielofunkcyjne rozwiązania, otworzyć umysł na niestandardowe połączenia. Nie należy w tym wszystkim zapominać o tym, aby salon odzwierciedlał osobowość i upodobania mieszkańców: ulubione zestawienia kolorów, wzory i printy, zdjęcia oraz pamiątki z podróży — to wszystko musi znaleźć swoje miejsce. Nowy katalog to dziesiątki inspiracji, jak to zrobić, często naprawdę niewielkim kosztem – podkreśla Anna Pawlak-Kuliga, Prezes IKEA Retail w Polsce.

IKEA
Źródło: IKEA

Da tych, co cenią piękne wnętrza

Nie wszystkie rozwiązania wymagają dużych nakładów finansowych. Często drobna rzecz, detal potrafią diametralnie zmienić domowe wnętrze, dlatego nowy. A co nowego oferuje IKEA?

Jesienią 2017 r. do sklepów trafi kolekcja YPPERLIG stworzona we współpracy z duńską firmą projektową HAY. To 35 produktów o silnej skandynawskiej tożsamości, które charakteryzuje wszechstronność, trwałość i estetyka.

d2up4gu

Wyniki badania pokazały, że spośród wszystkich elementów wyposażenia pokoju dziennego najbardziej ulubionym są sofy/kanapy (35 proc.)*, dlatego równie elektryzująca jest współpraca IKEA i Toma Dixona. Wynikiem kooperacji z brytyjskim projektantem jest seria wypoczynkowa DELAKTIG, a w niej sofa z aluminiową ramą, którą można modyfikować i zaadaptować w zależności od potrzeb.

Uzupełnieniem katalogu są multimedia: felietony dotyczące urządzania wnętrz, innowacji projektowych i zaangażowania społecznego.

d2up4gu

Odmieniona Kuchnia Spotkań

Metamorfozę przeszła także warszawska Kuchnia Spotkań – popularna przestrzeń, zachęcająca Polaków do wspólnego gotowania i spędzania czasu. Zmienił się nie tylko wystrój całej przestrzeni, lecz także rozkład pomieszczeń. Otwarcie Kuchni Spotkań w nowej odsłonie zaplanowano na wrzesień 2017 r.

*Na podstawie badania Salon/duży pokój w oczach Polaków, IQS Sp. z o.o. dla IKEA, lipiec 2017

d2up4gu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2up4gu