Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
izolacje
24-07-2017 07:45

Izolacja domu – inwestycja na lata

Budując oraz modernizując własny dom, każdy oczekuje, że wnętrze budynku będzie zawsze suche i ciepłe, a rachunki za eksploatację, mimo upływu lat, możliwie niskie. Stąd jeden z kluczowych wyborów dotyczy właściwego materiału izolacyjnego.

Izolacja domu – inwestycja na lataŹródło: Crossin
d3sqqlm
d3sqqlm

Zarówno przyszli użytkownicy, jak również architekci, projektanci oraz inwestorzy wszelkich obiektów energooszczędnych, przywiązują ogromną wagę do izolacji. Nawet minimalne nieprawidłowości, mogą być odpowiedzialne za znaczne straty ciepła. Nieprawidłowy montaż i przemieszczanie się materiału izolacyjnego bywają przyczyną tworzenia się licznych mostków termicznych, a materiał łatwo chłonący wilgoć szybciej traci właściwości związane z przewodzeniem ciepła.

Ewentualne błędy popełnione podczas montażu izolacji, nie ujawniają się od razu, lecz dopiero po kilku latach od zakończenia inwestycji. Wybór właściwych i najlepszych jakościowo materiałów oraz technologii izolacyjnych jest zatem kluczowy, jeśli pragniemy cieszyć się ciepłem w naszym domu przez kolejne lata.

Wśród dostępnych na rynku rozwiązań w zakresie najbardziej efektywnej izolacji są systemy poliuretanowe (PUR) Crossin Insulations®, czyli m.in. izolacyjne piany natryskowe. Ich niepodważalną zaletą jest właśnie sposób aplikacji, o czym można przekonać się oglądając * film*. Ta nowoczesna i szybka technologia gwarantuje bezspoinowość, nawet przy bardzo skomplikowanych konstrukcjach, co skutecznie eliminuje pojawianie się ewentualnych mostków termicznych odpowiedzialnych za liczne straty ciepła.

Crossin
Źródło: Crossin

Ze względu na swoją, porównywalnie niską gęstość, a tym samym niewielką wagę, izolacja na bazie poliuretanowej pianki natryskowej nie obciąża konstrukcji budynku, natomiast doskonała przyczepność gwarantuje trwałe przymocowanie do izolowanej powierzchni. Porównując parametry dostępnych na rynku produktów, można zauważyć, że pianę poliuretanową Crossin® charakteryzuje najniższa na rynku nasiąkliwość wody. Dzięki temu mimo upływu lat i zmieniających się warunków atmosferycznych, izolacja zachowuje swoje pierwotne właściwości termoizolacyjne oraz te związane z pochłanianiem dźwięku.

d3sqqlm

Budując dom, który ma służyć nam przez wiele kolejnych lat, pragniemy aby warunki życia sprzyjały naszemu zdrowiu. Z tego powodu piany poliuretanowe Crossin® mają wyjątkowy system Bio Defence Technology, skutecznie zapobiegający rozwojowi grzybów i pleśni na powierzchni materiału izolacyjnego. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że przez lata powierzchnie te będą zabudowane, a tym samym niewidoczne bardzo istotny zdaje się fakt zachowania ich wolnych od bakterii. Dodatkowo system ochroni izolowane przestrzenie przed gryzoniami.

Crossin
Źródło: Crossin

Co istotne, całkowity koszt takiej izolacji w przeliczeniu, nadal pozostaje porównywalny do alternatywnych technologii, a czasem nawet niższy, zwłaszcza w przypadku gdy izolacja wymaga ograniczonej ilości materiału ze względu na wagę czy dostępną przestrzeń.

Zanim podejmiemy decyzję dotyczącą izolacji w nowym lub modernizowanym domu, warto zatem dobrze zastanowić się nad wyborem rodzaju technologii, materiału i wykonawcy. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z możliwości bezpłatnej wyceny i konsultacji dotyczącej realizowanej inwestycji. W tym celu wystarczy wypełnić formularz kontaktowy.

Wszelkie informacje na temat systemów Crossin® można znaleźć na www.pcc.crossin.eu.

d3sqqlm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sqqlm