Trwa ładowanie...
ycipk-4jpz7t

Nie wpuszczaj komarów do domu – moskitiery w świetnych cenach

Wiosną wszelkie dokuczliwe owady budzą się do życia, a my przecież nie chcemy gościć ich w domu. By móc swobodnie otwierać okno zarówno w dzień, jak i w nocy przy pełnym świetle, załóżmy moskitierę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Moskitiera ma na tyle drobne otwory, że nie przejdzie przez nie nawet komar
Moskitiera ma na tyle drobne otwory, że nie przejdzie przez nie nawet komar (Shutterstock.com)
ycipk-4jpz7t

Moskitiera – zalety

Moskitiera to cienka siatka z drobnymi oczkami zakładana na okna lub drzwi, która uniemożliwia owadom przedostanie się do wnętrza domu. Założenie moskitiery to świetne rozwiązanie: my nie musimy używać chemicznych środków, a owady nie giną. Moskitiery są bezpieczne dla środowiska, nie rzucają się w oczy i tak naprawdę mogą zabezpieczyć cały dom. Dzięki nim możemy mieć otwarte okno przez cały dzień i całą noc. Przyjmuje się, że idealna siatka powinna mieć oczka 1,2 mm na 1,2 mm.

Moskitiera – rodzaje

Moskitiery na okna można zakładać na różne sposoby. Typy przyczepiane do ramy okiennej za pomocą rzepów są bardzo łatwe w samodzielnym montażu, ale utrudniają mycie zewnętrznej szyby. Niemniej jednak są tanie i dość powszechnie stosowane. Niewiele więcej kosztuje zwykle moskitiera, którą montuje się na specjalnej ramie mocowanej do okna. Taki model musi być dobrze dobrany do rozmiaru, bo w przeciwnym razie nie będzie nadawać się do użytku. Mimo to tego typu moskitiera jest bardzo trwała i może być wielokrotnie zakładana oraz zdejmowana.

ycipk-4jpz7t

Innym rodzajem jest moskitiera rozwijana jak roleta, która jest dość droga, ale za to idealnie przylega do okna i nie utrudnia mycia szyb, bo w każdej chwili można ją zwinąć.

Shutterstock.com
Podziel się

Moskitiery na drzwi mogą być zawieszane, plisowane i otwierane. Modele zawieszane, z obciążeniem lub magnesem, są łatwe w samodzielnym montażu, jednak przy mocnych podmuchach wiatru mogą się zwinąć. Moskitiery plisowane są przesuwane i montowane na ramce, a modele otwierane są montowane na ramce i mają zawiasy.

ycipk-4jpz7t

Prócz tego znajdziemy jeszcze moskitiery na okna dachowe oraz modele do przywieszenia nad łóżkiem czy hamakiem, a także specjalne egzemplarze antyalergiczne, które nie przepuszczają pyłów.

Moskitiera – kolor

Na rynku dostępne są zarówno siatki w kolorze białym, jak i czarnym. Typy białe czynią widok z okna nieco mniej wyraźnym, a na ich powierzchni dobrze widać wszelkie zabrudzenia. Typy czarne lekko zaciemniają obraz, ale są bardziej przejrzyste, więc lepiej przez nie widać. Alternatywą są moskitiery metalowe, które są dość neutralne i nie ulegają odbarwieniom, oraz moskitiery w różnych innych barwach, które mają dostosować się do estetyki całego wnętrza oraz koloru okien.

ycipk-4jpz7t
Shutterstock.com
Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4jpz7t

ycipk-4jpz7t
ycipk-4jpz7t