Trwa ładowanie...
ycipk-11u1zz

Żarówki LED, które robią wrażenie. Do loftu i wystroju vintage

Aranżacja światłem to istotny, choć niedoceniany element wystroju domu. Jedno lub kilka zróżnicowanych źródeł jest w stanie całkowicie zmienić charakter wnętrza. Warto przywiązywać większą uwagę do tego, jakich żarówek używasz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Edisonki to jeden z hitów oświetleniowych
Edisonki to jeden z hitów oświetleniowych (Shutterstock.com)
ycipk-11u1zz

Źródło światła zwykle ukryte jest za wymyślnymi kloszami i abażurami. Tymczasem nowy nurt stawia na uproszczone ozdoby lub wręcz odkryte żarówki, które prezentują się równie okazale, a czasem pozwalają na stworzenie bardziej nastrojowej stylizacji niż inne wyszukane modele.

Szeroka oferta żarówek LED

ycipk-11u1zz

Żarówka sama w sobie również może być ciekawą ozdobą. Wystarczy wiedzieć, jaki model wybrać. W sieci znajdziesz rozmaite bańki o fantazyjnych, nietypowych kształtach z włóknami przypominającymi te wolframowe, montowane w pierwszych żarówkach. Niech nie zmyli cię ich wygląd, w rzeczywistości są to nowoczesne żarówki LED, które charakteryzują się wysoką klasą energetyczną i niezawodnością. Ich cena jest nieco wyższa niż klasycznych modeli, jednak jedna starczy na wiele lat.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną WP.PL
Podziel się

Loft i styl vintage

ycipk-11u1zz

Mimo ciepłej barwy światła, "edisonka" doskonale sprawdzi się w typowo industrialnych wnętrzach. Bardzo dobrze pasuje zarówno do gładkich, białych ścian, jak i betonu czy czerwonej cegły. Industrialne lofty są nastawione przede wszystkim na surowość, dlatego dobrym pomysłem na nietypową ozdobę będą proste przewody oraz standardowa oprawka zakończona oryginalną żarówką.

Warto również zwrócić uwagę na gwint "edisonki". Możesz wybrać klasyczny model, a jeśli twój salon jest utrzymany w stylu vintage, lepiej będzie postawić na miedź lub mosiądz. Doskonałym podkreśleniem głębokiej, ciepłej barwy światła i oprawy będzie połączenie jej z grafitowym kolorem ścian. W stylu vintage możesz połączyć ją również z prostym kloszem z przezroczystego lub przyciemnionego szkła, jednak lepiej nie przesadzać z ozdobami. Nietypowy wygląd żarówki nie lubi zbytniego przepychu.

ycipk-11u1zz

Do domu i na zewnątrz

Światło, które emituje nowoczesna żarówka LED, jest bardzo delikatne i ciepłe, doskonale nadaje się więc zarówno do przytulnych, zamkniętych przestrzeni, jak i również jako dekoracja zewnętrzna - na przykład do nastrojowego oświetlenia tarasu. Roztaczająca się wokół złota poświata sprawi, że wszystko będzie doskonale widoczne. Warto porównać kilka modeli, w których żarniki układają się w fantazyjne wzory. W ten sposób z pewnością zwrócą na siebie uwagę gości.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-11u1zz

ycipk-11u1zz
ycipk-11u1zz