WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu

Telewizory do niewielkich pomieszczeń. Proponujemy modele do 1000 zł

W niewielkich pomieszczeniach chcemy zazwyczaj zaoszczędzić jak najwięcej miejsca. Dlatego dość często rozglądamy się za telewizorami o niewielkich przekątnych. Prezentujemy więc modele, które nie kosztują więcej niż 1000 zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niewielki telewizor jest wygodny i idealny do małych pokoi
Niewielki telewizor jest wygodny i idealny do małych pokoi (Fotolia)
WP

Ważna przekątna

Telewizory z przekątną powyżej 50 cali są dość popularne i robią wrażenie, ale nie wszędzie będą dobrym rozwiązaniem. Takie modele nadają się zazwyczaj do przestronnych, rodzinnych salonów i są też niezłym wyborem dla wytrawnych graczy, którzy chcą czerpać jak najwięcej przyjemności z rozrywki. Znacznie mniejsze odbiorniki, o np. 32-40 calach czy nawet 24 calach, będą dobrym wyborem do niewielkich pomieszczeń, sypialni czy pokoju dziecka.

WP

Przekątna urządzenia ma znaczenie, ponieważ wpływa na komfort oglądania. Liczy się też odległość między telewizorem a miejscem, na którym siedzimy lub leżymy. Jeśli telewizor jest szeroki, a my siedzimy zbyt blisko, wówczas nasz wzrok wędruje z jednego krańca ekranu na drugi, a oczy męczą się szybciej.

Najlepiej jest więc zmierzyć odległość między telewizorem a kanapą lub łóżkiem. Optymalna przekątna wynosi maksymalnie 1/3 tejże odległości. Jeśli jednak zależy nam na telewizorze Full HD, wtedy możemy pomnożyć odległość przez 25. Zatem 40-calowe telewizory Full HD będą dobrym wyborem do pomieszczeń, w których odległość ta wynosi minimum 1,6 m, a 50-calowe – minimum 2 m. Mniejsze przekątne, np. 32 cale, będą się nadawać tam, gdzie te odległości są krótsze (minimum 1,3 m).

WP
leisure, technology, sport, entertainment and people concept - man with remote control watching football or soccer game on tv at home Fotolia
Podziel się

A gdyby tak Smart TV?

Odbiorniki z funkcją Smart TV coraz częściej stają się standardem i mogłoby się wydawać, że ich potencjał będzie w pełni wykorzystany, jeśli będą odpowiednio duże. Jednak tę funkcję można też znaleźć w mniejszych telewizorach. Odbiorniki z dostępem do internetowych platform sprawiają, że ulubione filmy, seriale czy materiały wideo są na wyciągnięcie ręki bez włączania komputera. To jedna z najważniejszych cech dla osób, które rezygnują z tradycyjnej telewizji, a odbiorniki traktują raczej jako multimedialny wyświetlacz, który może się połączyć także z tabletem czy smartfonem.

WP
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną Fotolia
Podziel się
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP