Trwa ładowanie...

Telewizory do niewielkich pomieszczeń. Proponujemy modele do 1000 zł

W niewielkich pomieszczeniach chcemy zazwyczaj zaoszczędzić jak najwięcej miejsca. Dlatego dość często rozglądamy się za telewizorami o niewielkich przekątnych. Prezentujemy więc modele, które nie kosztują więcej niż 1000 zł.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Telewizory do niewielkich pomieszczeń. Proponujemy modele do 1000 złŹródło: Fotolia
d48ns66

Ważna przekątna

Telewizory z przekątną powyżej 50 cali są dość popularne i robią wrażenie, ale nie wszędzie będą dobrym rozwiązaniem. Takie modele nadają się zazwyczaj do przestronnych, rodzinnych salonów i są też niezłym wyborem dla wytrawnych graczy, którzy chcą czerpać jak najwięcej przyjemności z rozrywki. Znacznie mniejsze odbiorniki, o np. 32-40 calach czy nawet 24 calach, będą dobrym wyborem do niewielkich pomieszczeń, sypialni czy pokoju dziecka.

Przekątna urządzenia ma znaczenie, ponieważ wpływa na komfort oglądania. Liczy się też odległość między telewizorem a miejscem, na którym siedzimy lub leżymy. Jeśli telewizor jest szeroki, a my siedzimy zbyt blisko, wówczas nasz wzrok wędruje z jednego krańca ekranu na drugi, a oczy męczą się szybciej.

d48ns66

Najlepiej jest więc zmierzyć odległość między telewizorem a kanapą lub łóżkiem. Optymalna przekątna wynosi maksymalnie 1/3 tejże odległości. Jeśli jednak zależy nam na telewizorze Full HD, wtedy możemy pomnożyć odległość przez 25. Zatem 40-calowe telewizory Full HD będą dobrym wyborem do pomieszczeń, w których odległość ta wynosi minimum 1,6 m, a 50-calowe – minimum 2 m. Mniejsze przekątne, np. 32 cale, będą się nadawać tam, gdzie te odległości są krótsze (minimum 1,3 m).

leisure, technology, sport, entertainment and people concept - man with remote control watching football or soccer game on tv at home Fotolia
leisure, technology, sport, entertainment and people concept - man with remote control watching football or soccer game on tv at home Źródło: Fotolia

A gdyby tak Smart TV?

Odbiorniki z funkcją Smart TV coraz częściej stają się standardem i mogłoby się wydawać, że ich potencjał będzie w pełni wykorzystany, jeśli będą odpowiednio duże. Jednak tę funkcję można też znaleźć w mniejszych telewizorach. Odbiorniki z dostępem do internetowych platform sprawiają, że ulubione filmy, seriale czy materiały wideo są na wyciągnięcie ręki bez włączania komputera. To jedna z najważniejszych cech dla osób, które rezygnują z tradycyjnej telewizji, a odbiorniki traktują raczej jako multimedialny wyświetlacz, który może się połączyć także z tabletem czy smartfonem.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną Fotolia
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną Źródło: Fotolia
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d48ns66
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48ns66