WP

WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu

Projektor nie tylko do prezentacji. Dlaczego warto go mieć w domu?

Projektory kojarzą nam się głównie z wyświetlaniem prezentacji w szkole czy w pracy, jednak może być to również świetny wybór do domu. Jakie są zalety projektorów i dlaczego warto je mieć?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Projektory służą nie tylko do wyświetlania prezentacji
Projektory służą nie tylko do wyświetlania prezentacji (Fotolia, Fot: fotoslaz)
WP

Obraz jak w kinie

Projektory mają wiele zalet, ale największą z nich jest naprawdę duża przekątna wyświetlanego obrazu. Ma to sens, kiedy chcemy, by ulubiony film akcji zrobił ogromne wrażenie nie tylko na nas, ale także na gościach. Za duży telewizor niejednokrotnie trzeba zapłacić więcej niż za projektor, a i tak obraz będzie o wiele mniejszy. Na dużym ekranie lepiej też się prezentuje obraz o wysokiej rozdzielczości, gdyż różnice w detalach są łatwiej dostrzegalne.

Pamiętajmy jednak, że projektory raczej nie wyświetlają tak nasyconego, kolorowego i jasnego obrazu jak telewizory czy monitory. Często występują problemy zwłaszcza w jasny, słoneczny dzień, kiedy nie ma możliwości przyciemnienia pokoju żaluzjami czy grubymi zasłonami. Wtedy należy wybierać urządzenia z wysokim poziomem jasności podawanym w lumenach. Najlepiej sprawdzą się projektory z jasnością od ok. 3000 do nawet 5000 lumenów, które umożliwiają wygodne oglądanie nawet w świetle dnia. Oczywiście ma to znaczenie tylko wtedy, kiedy faktycznie korzystamy z projektora głównie w dzień.

WP
White multimedia projector in a conference room with blured projection screen and a lecturer desk on the background (reduced tone) iStock.com
Podziel się

Kino w ogrodzie

Projektor – w porównaniu do telewizora – jest urządzeniem mobilnym i wygodnym. Można go bez problemu zawieźć na działkę i dzięki temu stworzyć kino plenerowe idealne na letni wieczór z przyjaciółmi. Niektóre egzemplarze wyposaża się w akumulatory, co sprawia, że nie trzeba martwić się o zasilanie. Wystarczy przed wyjazdem naładować urządzenie.

Oczywiście kiedy myślimy o plenerowym kinie, warto też wziąć pod uwagę powierzchnię, na której obraz będzie wyświetlany. Dlatego często dokupuje się również specjalne ekrany projekcyjne na statywie, które dość łatwo ze sobą zabrać.

WP

Bez kabli

Projektory z wbudowanym modułem Wi-Fi coraz częściej możemy znaleźć na rynku RTV. Niewątpliwą zaletą tego typu sprzętu jest mniejsza liczba kabli, a czasami nawet brak jakichkolwiek kabli. Projektor można sparować z wybranym nośnikiem danych i oglądać to, co się na nim znajduje. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ale należy wiedzieć, że nie zawsze się sprawdza. Przesył danych przez Wi-Fi ulega często zakłóceniom, dlatego możemy spotkać się z opóźnieniami, co nie jest pożądane zwłaszcza w przypadku wideo z dźwiękiem.

WP
Pixabay.com
Podziel się
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP