Qaqwqwrqw

WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu

Tanie oświetlenie meblowe. Dobre światło w kuchni i nie tylko

Czasem, by odświeżyć wygląd salonu lub kuchni, nie trzeba inwestować mnóstwa pieniędzy w remonty. Wystarczy jedynie odpowiednia gra świateł. Nowoczesny design jest na wyciągnięcie ręki. Trzeba tylko mieć pomysł i odpowiednie środki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tanie oświetlenie meblowe. Dobre światło w kuchni i nie tylko
(Shutterstock.com)
Qaqwqwrqw

Polecamy kilka sprawdzonych sposobów na oświetlenie mebli i przestrzeni pod szafkami. Przyda się zarówno w słabo oświetlonej kuchni, jak i wtedy, gdy po prostu chcesz nadać pomieszczeniu nowego wyrazu.

Żarówka to nie wszystko

Qaqwqwrqw

Oświetlenie spodu szafek przy pomocy standardowych żarówek nie wchodzi w grę z wielu powodów. Przede wszystkim są zbyt duże i trudne do zamontowania. Poza tym zasadniczym problemem jest również wydzielane przez nie ciepło. Wystarczy kilka minut by nieodwracalnie zniszczyć meble. Użycie żarówek wiąże się również z większym zużyciem energii. Zdecydowanie lepiej będzie postawić na inne rozwiązania.

Warto postawić na oświetlenie LED. Jest niewielkie, energooszczędne, bardzo żywotne, a przy tym nie potrzebuje dużo energii, możesz więc bez obaw zostawić je włączone na długie godziny. W dodatku światło halogenowe jest najbardziej zbliżone barwą do dziennego, co za tym idzie nie zniekształca kolorów jak zwyczajne żarówki.

Qaqwqwrqw
Led strip coil closeup. Diode shining rope on dark blue background. iStock.com
Podziel się

Oświetlenie znajduje zastosowanie zarówno w meblach kuchennych, jak i witrynach, szafkach łazienkowych, półkach w salonie czy pokoju dziecięcym. Wybór konkretnych ozdób zależy od tego, w jakim pomieszczeniu chcesz je umieścić. W salonie będzie to na przykład listwa podblatowa, która ozdobi kolekcję książek lub pamiątki z wakacji. W celu doświetlenia kąta do czytania można pokusić się o montaż niewielkiego kinkietu lub lampy stojącej.

Qaqwqwrqw

Podobnie sprawa ma się w sypialni, choć tu warto pokusić się o wąskie taśmy LED, które możesz przykleić wzdłuż dolnej krawędzi łóżka, tworząc przy tym niesamowity efekt. Zamiast lampy stojącej postaw na mniejszą lampkę nocna, która zawsze będzie w zasięgu ręki.

Przestrzeń robocza w kuchni i łazienka

Qaqwqwrqw

W łazience zależy ci przede wszystkim na dobrym oświetleniu lustra. Do tego przydadzą się kinkiety zawieszone po obu jego stronach. W kuchni przyda się natomiast doświetlenie przestrzeni roboczej oraz palników, dzięki czemu doskonale możesz śledzić postępy w gotowaniu. Najlepiej będzie więc zamontować światło zarówno pod szafkami wiszącymi, jak i okapem.

Polub WP Dom
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw