Trwa ładowanie...

Szybki trening przed pracą. Jak zorganizować domowy kącik fitness

Bardzo często budzisz się rano i niestety nie opuszcza cię uczucie zmęczenia czy niewyspania. Z wielką niechęcią wstajesz, a swoje kroki kierujesz do kuchni, aby szybko przygotować sobie filiżankę porannej kawy. To od niej oczekujesz zastrzyku energii na cały dzień. Jednak jest znacznie lepszy sposób pobudzenia organizmu do aktywności. To poranny trening, który zajmie ci nie więcej niż 15 minut.

Szybki trening przed pracą. Jak zorganizować domowy kącik  fitnessŹródło: Shutterstock.com
d28u9a5
d28u9a5

Choć niektórym wydaje się to zupełnie niewykonalne, przy odrobinie determinacji szybko można wyrobić nawyk porannego treningu. Cała niechęć do tego typu aktywności minie już po kilku dniach, gdy zauważysz, że po takiej niezbyt obciążającej gimnastyce masz znacznie więcej energii, a i humor dopisuje ci jak nigdy.

Zwykłe ćwiczenia na początek

Rytuał 15-minutowej, porannej aktywności fizycznej można rozpocząć bez wstawania z łóżka. Najpierw warto się przez chwilę przeciągać, pobudzając w ten sposób stawy i mięśnie. Kilka głębokich wdechów, a następnie klasyczna kołyska, czyli ćwiczenie, które znamy jeszcze z podstawówki. Dopiero wówczas wstajesz powoli, wykonując w pozycji siedzącej kilka krążeń głową.

Tak obniżysz koszty ogrzewania domu o 30 proc.
Wszystkie ćwiczenia wykonuj powoli, bo to nie jest trening wytrzymałościowy, budujący masę lub spalający tłuszcz. Masz tylko pobudzić ciało do aktywności, więc jeszcze kilka przysiadów i skłonów, a rozruch poranny można zakończyć.

Zobacz też: Dla młodych rodziców to koszmarny wydatek. A przecież można taniej
Jeśli po kilku takich porankach poczujesz, a na pewno tak się stanie, że funkcjonujesz znacznie lepiej w ciągu dnia, że nie potrzebujesz pić kawy zanim na dobre otworzysz oczy, to znaczy, że przyszedł czas na urządzenie kącika fitness.

Kącik porannej aktywności

W zależności od upodobań i przestrzeni, którą dysponujesz, możesz zafundować sobie prosty sprzęt do ćwiczeń, z którego będziesz korzystać każdego ranka. Wystarczy wygospodarować trochę miejsca w sypialni i ustawić zwykły, stacjonarny rowerek. Poranne 15 minut pozwoli nam na przejechanie około 5 km ze spacerową prędkością 20 km/h. Szybko poczujesz zwiększoną ilość endorfin, co będzie objawiać się doskonałym samopoczuciem.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Amatorzy boksu z pewnością będą chcieli ustawić worek treningowy, jednak ten wymaga znacznie więcej przestrzeni. Z każdej jego strony powinno być około 2 m wolnego miejsca, więc na to będą mogli pozwolić sobie tylko właściciele dużych mieszkań lub domów. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na małego wioślarza, który będzie potrzebował tylko nieco więcej miejsca niż rowerek. Do porannego rozruchu można też wykorzystać drabinkę, dobrze zamontowaną przy ścianie, klasyczne hantle i sprężyny, a to wszystko nie wymaga dużej powierzchni.

Zanim jednak ustawisz jakikolwiek sprzęt, warto zadbać o położenie maty antypoślizgowej w naszym kąciku fitness, aby poranny trening nie spowodował nieplanowanej kontuzji.

d28u9a5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28u9a5