Trwa ładowanie...

Rodzinna rewolucja, czyli wybieramy meble dla rodziny z dziećmi

Kiedy rodzina się powiększa, wszystko wywraca się do góry nogami. Przygotowanie pokoju dla dziecka lub kącika w sypialni nie wystarczy. Pod uwagę musimy wziąć całe mieszkanie, by jak najlepiej dostosować je do nowych warunków – zwiększyć ilość miejsca na przechowywanie czy funkcjonalnie podzielić przestrzeń. Aby tego dokonać, konieczne jest zastosowanie odpowiednich rozwiązań i mebli dla rodziny z dziećmi.

Rodzinna rewolucja, czyli wybieramy meble dla rodziny z dziećmiŹródło: Meble dla rodziny z dziećmi powinny być praktyczne i proste w obsłudze. Fot. BRW
dfulwyv
dfulwyv

W prostocie siła

Meble dla rodziny z dziećmi powinny mieć proste bryły, pozbawione zdobień i uchwytów. Dzięki temu unikniemy ryzyka, że maluch zahaczy o wystającą część. Styl minimalistyczny ułatwi też utrzymanie czystości i zaoszczędzi tak cenny dla rodziców czas – wytarcie kurzu czy umycie regału o nieskomplikowanej formie zajmie dosłownie chwilę. Do najbardziej funkcjonalnych mebli zaliczają się meblościanki złożone z prostych modułów, które dodatkowo możemy ze sobą zestawiać, tworząc własne, niewielkie lub rozbudowane, kompozycje.

Bez plątaniny

Jeśli chcielibyśmy zaszaleć i powiesić telewizor na ścianie, a jednocześnie uniknąć niebezpiecznych zwisających kabli, jest na to sposób. I nie chodzi tu o rozkuwanie ścian w celu ukrycia plątaniny, ale o wybór funkcjonalnych mebli. Meblościanka ze stabilnym panelem TV pozwala zamocować na nim odbiornik, a kable schować za panelem, przeciągając je wcześniej przez specjalny otwór. Kable podłączamy z tyłu do przedłużacza, który zasila też pozostałe sprzęty umieszczone np. pod telewizorem (dekoder, odtwarzacz DVD). Dzięki temu zabiegowi wszystkie kable pozostają skutecznie ukryte.

Modułowe wariacje

Idealne meble dla rodziny z dziećmi powinny być praktyczne i proste w obsłudze. Nowoczesnych rodziców ucieszą rozwiązania modułowe, dające nieograniczoną swobodę zestawiania i modyfikacji układu, jeśli obecny się opatrzy. Świetnym pomysłem jest łączenie kubików zamkniętych (z drzwiczkami) z otwartymi oraz urozmaicenie konstrukcji elementami podnoszącymi funkcjonalność oraz atrakcyjność, np. wkładkami dzielącymi przestrzeń wewnątrz konkretnych modułów. Innowacyjnie wyglądają też drzwiczki zakrywające jeden cały moduł oraz połowę drugiego, sąsiedniego. Taka możliwość zabawy bryłami sprawia, że wyposażenie salonu nigdy nam się nie znudzi.

Miejsca do woli

Jako świeżo upieczeni rodzice dobrze wiemy, że miejsca do przechowywania w domu nigdy za wiele. Dlatego meble dla rodziny z dziećmi muszą zapewniać przestrzeń na wszelkie mniej lub bardziej niezbędne sprzęty, ubrania, pościel czy akcesoria. Meble modułowe zapewnią nam pełną dowolność przechowywania. Wnętrza modułów z drzwiczkami skryją rzeczy, których nie chcemy pokazywać, natomiast kubiki otwarte pozwolą wyeksponować przedmioty, którymi chcemy się pochwalić. Do tych drugich niewątpliwie należy zaliczyć zdjęcia dziecka. Warto zadbać o to, by mebel był wyposażony w przeróżne wkłady, koszyki, regulowane wieszaki, ale też przeszklone półki umożliwiające estetyczne eksponowanie przedmiotów.

Podział przestrzeni

Funkcjonalne meble dla rodziny z dziećmi porządkują otoczenie, wprowadzają ład i harmonię, jednym słowem: ułatwiają życie. Mogą mieć jeszcze jedną funkcję, szczególnie przydatną w niewielkich mieszkaniach, mianowicie wydzielającą przestrzeń. Z tego względu meble, które nie muszą stać przy ścianie, są bezcenne. Możliwość dwustronnej ekspozycji meblościanki pozwoli na odgrodzenie przestrzeni salonu od kącika dla dziecka, zaaranżowanie dla malca zacisznego miejsca do zabawy albo na chwilę wytchnienia dla siebie. Atrakcyjne są ażurowe regały, które subtelnie oddzielają dwie strefy pomieszczenia, a jednocześnie zapewniają przestrzeni "oddech".

Porządek ze sprzętem

W meblach dla rodziny z dziećmi tak samo ważne jak schowane kable jest właściwe przechowywanie sprzętu RTV. Odpowiednio dostosowane meblościanki są wyposażone w nadstawki, które zmieszczą dekoder, odtwarzacz DVD, konsolę czy inne urządzenie tego typu. Aby zapewnić walory estetyczne, nadstawka powinna być w tym samym kolorze co mebel.

Jeden mebel, tyle możliwości

Funkcjonalne meble muszą być solidnie wykonane i wyposażone w doskonałej jakości zawiasy. Chodzi przecież o to, by wyposażenie służyło nam przez długie lata. Meble dopasujmy też do wnętrza pod względem kolorystycznym, łącząc na przykład ciemne elementy z jasnymi. Pamiętajmy, że wybierając odpowiedni model mebli modułowych, możemy w miarę upływu czasu rozbudowywać konstrukcję o kolejne części. Jest pewne, że im starsze będzie dziecko, tym więcej miejsca do przechowywania będziemy potrzebować.

Artykuł powstał przy współpracy z Black Red White

dfulwyv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfulwyv