Trwa ładowanie...

Szafka RTV – centrum multimedialne w domowym zaciszu

Szafka RTV pozwala w łatwy i estetyczny sposób wyeksponować sprzęt multimedialny, z którego korzystamy na co dzień, np. telewizor, dekoder, odtwarzacz DVD czy konsolę. Jak dobrać odpowiednią szafkę do indywidualnych potrzeb?

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Szafka RTV – centrum multimedialne w domowym zaciszuŹródło: Shutterstock.com
d1nggmw
d1nggmw

Wybór szafki RTV to kwestia nie tylko estetyki i indywidualnych preferencji, ale też wygody użytkowania i, przede wszystkim, liczby sprzętu, jakim dysponujemy. Jeśli posiadamy jedynie telewizor, wystarczy nam standardowy model z jednym blatem i jedną półką poniżej. Zestaw z kinem domowym, soundbarem czy konsolą potrzebuje znacznie szerszej szafki z wieloma półkami. Prócz modeli stojących, znajdziemy także modele wiszące. Szafki RTV wiszące oszczędzają miejsce w salonie lub pokoju, ale trzeba zwrócić uwagę na udźwig i metodę montażu. Będą dobre do pomieszczeń o małym metrażu.

Szafki mogą mieć różne style, od nowoczesnych po retro i vintage. Możliwości wyboru jest naprawdę mnóstwo. Szafki zaskakują kolorem, kształtem oraz dodatkami, np. podświetleniem LED.

Szafka RTV – materiał

Najtańsze modele szafek RTV wykonuje się zwykle z tworzyw sztucznych, które jednak cechują się nikłą wytrzymałością, jeśli nie są wzmocnione. Szafki RTV drewniane są nieco droższe, ale świetnie się prezentują we wnętrzach w klasycznym stylu. Na rynku dostępne są także modele szklane oraz metalowe, niemniej najczęściej producenci oferują egzemplarze z materiałów łączonych.

pexels.com
Źródło: pexels.com

Szafka RTV – rozmiary

Przy wyborze szafki RTV warto też zwracać uwagę na jej szerokość, głębokość i wysokość. Szerokość i głębokość mają ważne znaczenie wtedy, kiedy telewizor ma stać na blacie. Jeśli szafka będzie zbyt wąska, wtedy sprzęt będzie wystawał poza jej krawędź, a to może niekorzystnie wpłynąć na jego stabilność.

By oglądanie ulubionych filmów czy programów było komfortowe, telewizor powinien być postawiony na wysokości oczu. Zatem optymalną wysokością szafki RTV jest ok. 50 cm, jednak trzeba brać pod uwagę swój wzrost.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1nggmw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nggmw