Trwa ładowanie...
ycipk-zcgkpf

Oszczędność miejsca. Narożnik do małych i dużych salonów

W małych mieszkaniach należy ostrożnie i rozważnie gospodarować przestrzenią. Nawet niewielki salon może być urządzony gustownie i funkcjonalnie, pod warunkiem, że wybierzesz odpowiednie meble. Jednym z nich będzie elegancki narożnik.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Narożnik w pokoju dziennym wcale nie musi być ustawiony przy ścianie
Narożnik w pokoju dziennym wcale nie musi być ustawiony przy ścianie (iStock.com)
ycipk-zcgkpf

Polecamy praktyczne meble, które nie zajmują wiele miejsca. Różnorodne modele doskonale dopasują się do stylu, w jakim urządzony jest twój salon.

Oszczędzaj miejsce

ycipk-zcgkpf

Narożnik to skuteczny sposób na wykorzystanie przestrzeni. Dosunięty do ściany zajmuje o wiele mniej miejsca niż pełnowymiarowa sofa i dwa fotele, a w połączeniu z niewielkim stolikiem do kawy tworzy doskonałe miejsce do popołudniowego relaksu. Z drugiej strony jeśli często przyjmujesz gości na noc, pomyśl o narożniku z funkcją spania. Przy wyborze jednak każdego narożnika liczy się przede wszystkim wielkość, która powinna być dopasowana do wzrostu osób mających z niego korzystać. Wyższe osoby powinny wybrać narożnik z wysokim siedziskiem, podczas gdy niższym z powodzeniem wystarczy mniejszy model.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną Materiały prasowe
Podziel się
ycipk-zcgkpf

Plamoodporna i wytrzymała tkanina

Warto zastanowić się również nad rodzajem tkaniny, z której ma być wykonany narożnik. Najlepiej by była ona wytrzymała, plamoodporna i antyalergiczna. Każdy z tych materiałów sprawdzi się inaczej w różnych okolicznościach. Jeśli masz dziecko lub trzymasz w domu zwierzaki, dobrym rozwiązaniem będzie skóra ekologiczna. Jest łatwa w utrzymaniu i nawet najbardziej uporczywe plamy nie są jej straszne. Trzeba jednak uważać, by jej nie przedziurawić. Tapicerka z klasycznych tkanin jest pod tym względem bardziej wytrzymała. Oferuje również większą różnorodność wyboru faktury tkaniny.

Nie tylko do małych pomieszczeń

ycipk-zcgkpf

Do wyboru masz narożniki w kształcie litery L i U – posiadające jeden lub dwa szezlongi. Pierwsze doskonale prezentują się w rogu salonu, podczas gdy drugie lepiej wyglądają w centralnym punkcie pomieszczenia. Przy wyborze standardowego narożnika musisz zdecydować się na wybór strony lub kupić model uniwersalny. Składa się on z kilku segmentów, które można wyjmować i przesuwać. To dobre wyjście dla osób, które często robią przemeblowania i nie chcą, by ograniczał ich kształt narożnika.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-zcgkpf

ycipk-zcgkpf
ycipk-zcgkpf