Trwa ładowanie...

Suszarki do ubrań do 2000 tys. zł. Świetna inwestycja

Najlepsze suszarki pozwalają na to, aby większość ubrań była po zakończeniu pracy sucha i nie wymagała prasowania! Poznajcie dobre modele suszarek automatycznych w kilku standardach i świetnych cenach.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Suszarki do ubrań do 2000 tys. zł. Świetna inwestycjaŹródło: Materiały prasowe
d399zmm
d399zmm

Czym się kierować przy wyborze suszarki?

Suszarka do ubrań to urządzenie, które pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu na wieszaniu mokrego prania, zbieraniu go i prasowaniu. Podstawowe kryterium wyboru tego sprzętu to cena, ale najtańszą suszarkę znanej marki kupimy nawet za 1,3 tys. zł. To dobra inwestycja, która pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu. Ubrania wyjęte z suszarki zaraz po zakończeniu trybu pracy, w wielu przypadkach nie wymagają już prasowania. Pamiętaj jednak, że jeśli suszarka skończy pracę w momencie, kiedy ciebie nie będzie jeszcze kilka godzin, ubrania mogą się pognieść.

Najczęściej pojemność suszarek wynosi tyle ile pralek. Jeśli mamy większą pralkę, liczną rodzinę i często pierzemy, warto przy kupowaniu suszarki dopasować ją pod kątem posiadanego sprzętu. Jeśli nasz budżet jest większy i planujemy kupić równocześnie pralkę, możemy zmieścić te dwa urządzenia w jednym:

Suszarka wentylacyjna – tania i łatwa w obsłudze

Kiedy wchodzimy do sklepu z AGD, naszą uwagę zwraca duża różnica w cenie suszarek: najtańsza kosztuje nawet 600 zł, a najdroższa 5 tys. Skąd ta różnica? Do wyboru mamy suszarki kondensacyjne i wentylacyjne. Parametry, funkcje i moc oba typy mają taką samą. Najtańsze, tradycyjne suszarki to modele wywiewowe. Pracują na zasadzie odprowadzania pary kanałem wentylacyjnym, przy równoczesnym podgrzewaniu wsadu. To tradycyjny, tani i przydatny model, który działa podobnie do pralki, z tym że nie nasącza prania wodą, tylko ją odprowadza jako parę wodną. To najprostszy w obsłudze typ suszarki. Suszarkę wentylacyjną kupimy do 1 tys. zł.

Suszarka kondensacyjna – niedrogie modele

Bardziej zaawansowane od suszarek wentylacyjnych są zdecydowanie suszarki kondensacyjne, które nie odprowadzają wilgoci do pomieszczenia, ale kondensują ją w urządzeniu i odprowadzają w stanie ciekłym do pojemnika, który opróżniamy po zakończeniu prania. Co to oznacza w praktyce? Taką suszarkę w przeciwieństwie do pralki stawiamy w dowolnym miejscu, bo nie musi (choć może) mieć połączenia z kanalizacją. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić ją np. w garażu, jeśli brak na nią miejsca w łazience, kuchni itd. Wiele modeli świetnie wpasowjue się w nowoczesne projekty pomieszczeń,.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Czy suszarki zniszczą moje ubrania?

To jedno z najczęściej zadawanych pytań. Starsze suszarki niszczyły ubrania, ale teraz każdy model bezpiecznie i delikatnie suszy wszystkie rzeczy – nawet te najbardziej delikatne, z jedwabiu, wełny i kaszmiru. To, w jakim stanie wyjmiemy ubrania z suszarki, wynika z tego, jaki program wybierzemy. Nowoczesne modele mają możliwość dobrania programu nawet do kaszmiru, jedwabiu i najcieńszych tkanin, łącznie z tymi, które do niedawna można było suszyć tylko po odsączeniu i w pozycji poziomej.

Z suszarką sprzątanie może być szybsze i bardziej przyjemne 123RF.COM
Z suszarką sprzątanie może być szybsze i bardziej przyjemne Źródło: 123RF.COM
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d399zmm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d399zmm