WP

WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu

Suszarki do ubrań do 2000 tys. zł. Świetna inwestycja

Najlepsze suszarki pozwalają na to, aby większość ubrań była po zakończeniu pracy sucha i nie wymagała prasowania! Poznajcie dobre modele suszarek automatycznych w kilku standardach i świetnych cenach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Suszarka pozwala zaoszczędzić mnstwo czasu
Suszarka pozwala zaoszczędzić mnstwo czasu (Materiały prasowe)
WP

Czym się kierować przy wyborze suszarki?

Suszarka do ubrań to urządzenie, które pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu na wieszaniu mokrego prania, zbieraniu go i prasowaniu. Podstawowe kryterium wyboru tego sprzętu to cena, ale najtańszą suszarkę znanej marki kupimy nawet za 1,3 tys. zł. To dobra inwestycja, która pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu. Ubrania wyjęte z suszarki zaraz po zakończeniu trybu pracy, w wielu przypadkach nie wymagają już prasowania. Pamiętaj jednak, że jeśli suszarka skończy pracę w momencie, kiedy ciebie nie będzie jeszcze kilka godzin, ubrania mogą się pognieść.

Najczęściej pojemność suszarek wynosi tyle ile pralek. Jeśli mamy większą pralkę, liczną rodzinę i często pierzemy, warto przy kupowaniu suszarki dopasować ją pod kątem posiadanego sprzętu. Jeśli nasz budżet jest większy i planujemy kupić równocześnie pralkę, możemy zmieścić te dwa urządzenia w jednym:

WP

Suszarka wentylacyjna – tania i łatwa w obsłudze

Kiedy wchodzimy do sklepu z AGD, naszą uwagę zwraca duża różnica w cenie suszarek: najtańsza kosztuje nawet 600 zł, a najdroższa 5 tys. Skąd ta różnica? Do wyboru mamy suszarki kondensacyjne i wentylacyjne. Parametry, funkcje i moc oba typy mają taką samą. Najtańsze, tradycyjne suszarki to modele wywiewowe. Pracują na zasadzie odprowadzania pary kanałem wentylacyjnym, przy równoczesnym podgrzewaniu wsadu. To tradycyjny, tani i przydatny model, który działa podobnie do pralki, z tym że nie nasącza prania wodą, tylko ją odprowadza jako parę wodną. To najprostszy w obsłudze typ suszarki. Suszarkę wentylacyjną kupimy do 1 tys. zł.

Suszarka kondensacyjna – niedrogie modele

Bardziej zaawansowane od suszarek wentylacyjnych są zdecydowanie suszarki kondensacyjne, które nie odprowadzają wilgoci do pomieszczenia, ale kondensują ją w urządzeniu i odprowadzają w stanie ciekłym do pojemnika, który opróżniamy po zakończeniu prania. Co to oznacza w praktyce? Taką suszarkę w przeciwieństwie do pralki stawiamy w dowolnym miejscu, bo nie musi (choć może) mieć połączenia z kanalizacją. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić ją np. w garażu, jeśli brak na nią miejsca w łazience, kuchni itd. Wiele modeli świetnie wpasowjue się w nowoczesne projekty pomieszczeń,.

WP
Materiały prasowe
Podziel się

Czy suszarki zniszczą moje ubrania?

To jedno z najczęściej zadawanych pytań. Starsze suszarki niszczyły ubrania, ale teraz każdy model bezpiecznie i delikatnie suszy wszystkie rzeczy – nawet te najbardziej delikatne, z jedwabiu, wełny i kaszmiru. To, w jakim stanie wyjmiemy ubrania z suszarki, wynika z tego, jaki program wybierzemy. Nowoczesne modele mają możliwość dobrania programu nawet do kaszmiru, jedwabiu i najcieńszych tkanin, łącznie z tymi, które do niedawna można było suszyć tylko po odsączeniu i w pozycji poziomej.

WP
Z suszarką sprzątanie może być szybsze i bardziej przyjemne 123RF.COM
Podziel się
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP