Trwa ładowanie...

Suszarka na pranie – jaki model warto mieć w swoim domu?

Suszarka na pranie jest podstawowym elementem wyposażenia każdego gospodarstwa domowego. Wybór suszarki nie powinien być kwestią przypadku. Od jej jakości, wymiarów i konstrukcji zależy komfort podczas wykonywania codziennych obowiązków oraz stan ubrań. Jakie suszarki do prania oferują najlepsi producenci z branży household? Zajrzyj do katalogu marki York i wybierz model dla siebie!

Materiał sponsorowany przez markę York
 Źródło: materiały partnera
d3mj65d
d3mj65d

Klasyczne suszarki do prania stojące – obowiązkowe w każdym domu

Suszarki do ubrań można podzielić na dwa główne typy: przenośne oraz montowane przy balkonowych balustradach. Najbardziej uniwersalnym modelem jest stojąca, rozkładana suszarka do bielizny, którą można ustawić w dowolnym miejscu. Obok modeli z rozsuwanymi albo składanymi ramionami znajdują się również modele ścienne przeznaczone do montażu w łazience. Pamiętaj, że suszarka do łazienki nie zawsze dobrze spełnia swoje zadanie. Wysoki poziom wilgotności panujący w pomieszczeniu wydłuża czas schnięcia ubrań. Z tego powodu warto zaopatrzyć się w dodatkową suszarkę na pranie stojącą, którą można rozstawić w wolnym kącie mieszkania, na balkonie czy w ogrodzie.

Praktyczne suszarki na pranie – przegląd najlepszych modeli

Nowa suszarka na pranie rozsuwana powinna wyróżniać się wytrzymałą konstrukcją odporną na duże obciążenia, stabilnością i niewielką wagą. W okresie letnim pranie suszymy na zewnątrz, więc ważne jest, aby materiały użyte do jej produkcji nie niszczały pod wpływem kontaktu z wilgocią i promieniowaniem UV. Dobra suszarka nie będzie chwiała się na wietrze i przewracała nawet wtedy, kiedy będzie obciążona jedynie z jednej strony. Wszystkie kryteria spełniają suszarki na pranie stojące z logo producenta York. Wśród najbardziej popularnych znajdują się:

  • suszarka rozsuwana FAMILY STAR – solidny, wytrzymały model osadzony na podstawie z kółkami umożliwiającymi sprawne przesuwanie suszarki po całym mieszkaniu. Wytrzymała, rozsuwana suszarka na pranie jest wyposażona w prosty system umożliwiający szybkie powiększenie jej powierzchni. Po rozsunięciu ramion zyskujesz aż 20 metrów powierzchni suszenia. W konstrukcji zastosowano system zapobiegający niekontrolowanemu złożeniu. Po bokach znajdują się specjalne uchwyty na skarpetki. Waga suszarki wynosi zaledwie 3 kg. Walorem suszarki do bielizny stojącej FAMILY STAR jest atrakcyjny design;
  • suszarka do wieszania prania FAMILY ESSENTIAL STABILO – lekkie, poręczne suszarki do bielizny z tej serii wyprodukowane są ze stali antykorozyjnej pomalowanej czarną emalią. Ciemny kolor sprawia, że suszarka jest estetyczna i elegancka. Powierzchnia suszenia wynosi maksymalnie 18 metrów. Dzięki specjalnym blokadom konstrukcja jest zabezpieczona przed przypadkowym złożeniem. Niezawodny model z rozkładanymi ramionami sprosta oczekiwaniom osób szukających lekkiej, funkcjonalnej suszarki w niskiej cenie.

Kompaktowe suszarki na pranie do małego mieszkania

Suszenie wypranej odzieży i bielizny jest szczególnie uciążliwe dla osób mających do dyspozycji niewielki metraż. Regulowane suszarki do prania sprawdzą się w każdym mieszkaniu, niezależnie od jego wielkości. Złożona suszarka na pranie jest płaska, więc bez trudu zmieści się w wąskiej wnęce czy przegrodzie w zabudowanej szafie. Złożenie oraz przygotowanie suszarki do użytku jest bardzo proste. Alternatywą dla klasycznej, stojącej suszarki na pranie z rozkładanymi ramionami jest model pionowy zwany wieżą. Tego typu konstrukcja zajmuje jeszcze mniej miejsca. Polecana jest szczególnie mieszkańcom kawalerek.

Źródło: materiały partnera
Materiał sponsorowany przez markę York
d3mj65d
d3mj65d