Trwa ładowanie...

Sucha zabudowa nadal w cenie. Prosty sposób na remont

Proste, efektowne i szybkie – metalowe konstrukcje z przymocowanymi płytami łączącymi właściwości kartonu i gipsu są bezkonkurencyjne. Dzięki nim szybko powstają proste i lekkie ściany, ścianki działowe, sufity podwieszane, obudowy wanien czy umywalek.

Sucha zabudowa nadal w cenie. Prosty sposób na remontŹródło: Materiały prasowe
d330xb0
d330xb0

Kiedy tynk, a kiedy karton-gipsy?

Zanim podejmiemy decyzję o rodzaju wykończeń, powinniśmy sprawdzić stan ścian nie tylko pod kątem ich zużycia, ale też tego, w jakim stopniu są proste. Jeśli ich powierzchnia idealnie trzyma pion i nie ma wybrzuszeń czy zagłębień – sprawa jest prosta, a rodzaj wykończeń dowolny. Możemy wtedy zastosować zwykły tynk.

Gdy odchylenie ściany od pionu nie przekracza 6 cm, a jej powierzchnia jest w dobrym stanie, możemy przykleić do niej płytę kartonowo-gipsową bezpośrednio. Nie każdy daje sobie sprawę z tego, że można ukryć pod nią instalacje elektryczne, a nawet cienkie instalacje wodne bez wolnej przestrzeni pomiędzy nimi. Powyżej 6 centymetrów odchylenia od pionu lepiej zastosować konstrukcję ze stelażem.

Sucha zabudowa w naszych wnętrzach

Sucha zabudowa to dająca wiele możliwości przedścianka zamontowana na profilach metalowych lub wszelkiego rodzaju półki, gzymsy i rozmaite, kreatywne formy, które czynią nasze wnętrze bardziej funkcjonalnym lub efektownym. Chociaż zmniejsza ona nieco powierzchnię pomieszczenia, jest niezastąpiona w przypadku konieczności zrobienia dodatkowej izolacji cieplnej lub akustycznej. Schowamy w niej też wszystkie niezbędne instalacje, zamontujemy wpuszczane w płytę oświetlenie i stworzymy wiele dekoracyjnych efektów.

Stosowanie popularnych konstrukcji z płyt gipsowo-kartonowych jest oczywiste w domach o konstrukcji szkieletowej. W wielu mieszkaniach w starym budownictwie także jest ceniona i przydatna, zwłaszcza przy krzywych ścianach. Aby wyrównać i doprowadzić ścianę do stanu idealnej płaszczyzny, trzeba na nią nałożyć kilkadziesiąt do kilkuset kilogramów tynku. Sucha zabudowa ze stelażem gwarantuje swobodę w dopasowaniu do krzywizn dzięki regulowanej odległości między płaszczyzną płyty i krzywej ściany. Ogromną zaletą jest tu też krótki czas realizacji, który w przypadku popularnych karton-gipsów jest bezkonkurencyjny.

Efektowne wnętrze z suchą zabudową

Możliwości konstrukcyjne suchej zabudowy pozwalają na montaż efektownych i modnych elementów podświetlanych listwami LED. Ścianki działowe, półki, przepierzenia czy dzielenie przestrzeni w mieszkaniach typu studio to tylko wybrane z możliwości, które dają nam lekkie konstrukcje z profili i płyt. Dobrze przemyślane i starannie wykonane mogą stworzyć wyjątkowe wnętrze i zastąpić nam np. półki czy regały.

d330xb0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d330xb0