Trwa ładowanie...

Sposoby na idealne doczyszczenie kabiny prysznicowej. Czy znasz je wszystkie?

Mycie kabiny prysznicowej to mozolna praca. Osadzający się w kabinie kamień i nieestetyczne zacieki bardzo ciężko usunąć. Jak i czym powinniśmy więc umyć kabinę? Nieocenioną pomocą będą domowe sposoby. Zobaczmy, jak powinno wyglądać prawidłowe czyszczenie kabiny prysznicowej, które na pewno zakończy się sukcesem. Podpowiadamy m.in., jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej oraz czym zwalczyć pleśń i zacieki.

Sposoby na idealne doczyszczenie kabiny prysznicowej. Czy znasz je wszystkie?Źródło: Unsplash
d3m7kt2
d3m7kt2
Materiał Partnera KB.pl

Domowe sposoby na czyszczenie kabiny

Osad z kamienia to chyba jeden z najbardziej uciążliwych problemów w domu. Kiedy pojawi się na drzwiach kabiny prysznicowej, stanowi dla nas nie lada wyzwanie. Jeśli zaniedbamy ten problem, z czasem powstaną zacieki, które jeszcze trudniej będzie nam usunąć. Na dodatek osad z mydła w połączeniu z ciągłą wilgocią przyczynia się do powstania pleśni.

Wcale nie musimy inwestować w specjalistyczne detergenty, ponieważ coś równie skutecznego większość z nas z pewnością ma w swojej kuchni. O czym mowa? Np. o zwykłym occie kuchennym. Ten produkt potrafi zdziałać cuda. Roztwór octu z wodą błyskawicznie usunie kamień oraz osad z mydła ze szkła kabiny. Drzwi będą nie do poznania. Sprawdź także artykuł ze sposobami na czyszczenie fug.

Prócz octu świetnie sprawdzi się też kwasek cytrynowy, który (jak zapewne wiemy na przykładzie czajnika) skutecznie usuwa osad z kamienia. Na pleśń także mamy dobry sposób – soda oczyszczona i woda utleniona. Ten duet doskonale poradzi sobie z grzybem. Zobaczmy więc, jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej.
Usuwanie kamienia i zacieków ze szkła kabiny prysznicowej

d3m7kt2

Skoro wyjaśniliśmy, czym umyć kabinę, czas na podpowiedź, jak to zrobić. Usuwanie kamienia za pomocą roztworu octu z wodą (1:1) powinno przynieść natychmiastowy efekt. Gąbkę moczymy w roztworze i myjemy nią drzwi wewnątrz kabiny. Na koniec spłukujemy szybę wodą i otwieramy kabinę.

Pixabay
Źródło: Pixabay

W przypadku trudnego brudu wystarczy trochę podgrzać ocet. Warto podkreślić, że ocet ma też świetne właściwości dezynfekujące. Jeśli jednak nie mamy go w domu, możemy śmiało użyć kwasku cytrynowego. Wystarczy, że nasypiemy niewielką ilość produktu na zwilżoną gąbkę i umyjemy nią kabinę. Efekt powinien być równie dobry, jak w po zastosowaniu octu.

d3m7kt2

Stosując domowe metody czyszczenia, mamy pewność, że będą one całkowicie bezpieczne dla naszego zdrowia. Czego nie można powiedzieć o gotowych środkach chemicznych. Dlatego, zanim pomyślimy o specjalistycznych środkach czyszczących, wypróbujmy nieinwazyjne domowe sposoby. Sprawdź także ten artykuł o sposobach usuwania kamienia z armatury.

Czym umyć pleśń?

Panująca w łazience ciągła wilgoć sprawia, że jest to idealne miejsce do rozwoju pleśni. Najczęściej grzyb pojawia się w zakamarkach. Mocno sprzyjającym miejscem jest właśnie kabina prysznicowa. Na szczęście soda oczyszczona i woda utleniona bez problemu sobie z tym poradzą.

Pleśń posypujemy sodą i czekamy ok. 10 minut. Następnie za pomocą starej szczoteczki do zębów dokładnie szorujemy. Na koniec polewamy miejsce 3% wodą utlenioną i zostawiamy do wyschnięcia. Kabinę należy otworzyć, by jej wnętrze swobodnie wyschło.

d3m7kt2

Dzięki powyższym wskazówkom nikt nie powinien mieć już wątpliwości, jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej. To dziecinnie proste i co najważniejsze, bardzo ekonomiczne. Mając w domu powyższe produkty, na mycie kabiny prysznicowej nie wydamy ani grosza.

Materiał Partnera KB.pl

d3m7kt2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3m7kt2