Trwa ładowanie...

Składane suszarki do ubrań w wersji mini i XXL. Niezbędne w małych mieszkaniach

Posiadacze małych mieszkań doskonale wiedzą, jak trudno wysuszyć pranie, jeśli nie mamy suszarni, balkonu, ani nawet wystarczającej liczby grzejników. W takiej sytuacji pranie może wylądować na meblach lub na rozkładanej suszarce.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Składane suszarki do ubrań w wersji mini i XXL. Niezbędne w małych mieszkaniachŹródło: Shutterstock.com
d11oc8y

Rozkładane suszarki na pranie

Rozkładana suszarka to jedyny sposób na suszenie prania w małym mieszkaniu, gdzie nie ma możliwości zamontowania coraz bardziej popularnych suszarek mechanicznych, a gdzie często się pierze. Bywa, że traktuje się ten gadżet jako zło konieczne, ale funkcjonalne, trwałe i pojemne suszarki np. z teleskopowymi częściami dają się lubić, jeśli wybierzemy odpowiedni produkt. Składana suszarka powinna być dość pojemna, stabilna i funkcjonalna, aby móc na niej suszyć różne rodzaje odzieży, także tej cięższej. Warto zwrócić uwagę na kompaktowe po złożeniu, ale pojemne suszarki typu "wieża". Rekordowo duże modele zmieszczą równocześnie nawet 2 do 3 wsadów prania, a ich wysokość zapewni odpowiednią wentylację i efektywne suszenie wilgotnych ubrań.

Stabilne i pojemne suszarki na ubrania

Latem suszenie prania na rozkładanej suszarce często odbywa się na balkonie lub w ogrodzie. Lepszy przewiew, otwarta przestrzeń i słońce gwarantują ekspresowo suche i pachnące pranie bez zagraconych pomieszczeń. Suszarka do korzystania na zewnątrz powinna być dość stabilna, aby nie przewrócił jej podmuch wiatru, biegające dzieci lub pies.

Koniec z suszeniem prania na kaloryferach

Zimą często mokre ubrania po wyjęciu z pralki lądują na kaloryferach, co w skrajnych przypadkach może prowadzić do osłabienia działania ogrzewania, a czasami do uszkodzenia ubrań. Np. wilgotny sweter z dodatkiem prawdziwej wełny może suszenia na kaloryferze zwyczajnie nie przetrwać, a do tego dochodzi nieestetyczny aspekt wiszących wszędzie skarpetek i majtek. Pranie warto wysuszyć w konkretnym miejscu, a w tym celu przyda się praktyczna, kilkuskrzydłowa suszarka.

Te praktyczne gadżety to więcej niż żyłki na metalowej ramie. Obecnie wyposaża się je w wiele przydatnych uchwytów i wieszaków np. na skarpetki i drobne, dziecięce ubranka.

Funkcjonalne ociekacze

Szczególną odmianą suszarek są małe suszarki i ociekacze na wannę, kaloryfer lub inny stabilny uchwyt. Są pomocne np. w delikatnym osuszaniu delikatnej odzieży z podatnych na kurczenie i rozciąganie dzianin, jak np. kaszmir czy wełna, których nie możemy wirować, odsączać przez wyżymanie.

Kiedy należy zrezygnować z rozkładanej suszarki?

Suszenie dużej ilości prania w małym pomieszczeniu może powodować osadzanie się wilgoci na ścianach, dlatego ustawiamy je tylko w pomieszczeniach z dobrą wentylacją i z drożnymi kanałami wentylacyjnymi. Nie powinno się też na nich suszyć ubrań mokrych, z których kapie woda, bo ta może uszkodzić panele podłogowe lub parkiet, a w skrajnych przypadkach spowodować zalanie sąsiada z dołu.

Pomieszczenia, w których ustawiamy suszarkę, powinny mieć kontrolowany poziom wilgotności i nie być zanadto zagracone, w przeciwnym wypadku wilgotne rzeczy nie wyschną i zaczną nieprzyjemnie pachnieć. Duża wilgotność może zaszkodzić także drewnianym meblom lub książkom.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d11oc8y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11oc8y
d11oc8y