WP

WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu

Składane suszarki do ubrań w wersji mini i XXL. Niezbędne w małych mieszkaniach

Posiadacze małych mieszkań doskonale wiedzą, jak trudno wysuszyć pranie, jeśli nie mamy suszarni, balkonu, ani nawet wystarczającej liczby grzejników. W takiej sytuacji pranie może wylądować na meblach lub na rozkładanej suszarce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Suszarki powinny zapewniać skuteczne odprowadzanie wilgoci
Suszarki powinny zapewniać skuteczne odprowadzanie wilgoci (Shutterstock.com)
WP

Rozkładane suszarki na pranie

Rozkładana suszarka to jedyny sposób na suszenie prania w małym mieszkaniu, gdzie nie ma możliwości zamontowania coraz bardziej popularnych suszarek mechanicznych, a gdzie często się pierze. Bywa, że traktuje się ten gadżet jako zło konieczne, ale funkcjonalne, trwałe i pojemne suszarki np. z teleskopowymi częściami dają się lubić, jeśli wybierzemy odpowiedni produkt. Składana suszarka powinna być dość pojemna, stabilna i funkcjonalna, aby móc na niej suszyć różne rodzaje odzieży, także tej cięższej. Warto zwrócić uwagę na kompaktowe po złożeniu, ale pojemne suszarki typu "wieża". Rekordowo duże modele zmieszczą równocześnie nawet 2 do 3 wsadów prania, a ich wysokość zapewni odpowiednią wentylację i efektywne suszenie wilgotnych ubrań.

WP

Stabilne i pojemne suszarki na ubrania

Latem suszenie prania na rozkładanej suszarce często odbywa się na balkonie lub w ogrodzie. Lepszy przewiew, otwarta przestrzeń i słońce gwarantują ekspresowo suche i pachnące pranie bez zagraconych pomieszczeń. Suszarka do korzystania na zewnątrz powinna być dość stabilna, aby nie przewrócił jej podmuch wiatru, biegające dzieci lub pies.

Koniec z suszeniem prania na kaloryferach

WP

Zimą często mokre ubrania po wyjęciu z pralki lądują na kaloryferach, co w skrajnych przypadkach może prowadzić do osłabienia działania ogrzewania, a czasami do uszkodzenia ubrań. Np. wilgotny sweter z dodatkiem prawdziwej wełny może suszenia na kaloryferze zwyczajnie nie przetrwać, a do tego dochodzi nieestetyczny aspekt wiszących wszędzie skarpetek i majtek. Pranie warto wysuszyć w konkretnym miejscu, a w tym celu przyda się praktyczna, kilkuskrzydłowa suszarka.

Te praktyczne gadżety to więcej niż żyłki na metalowej ramie. Obecnie wyposaża się je w wiele przydatnych uchwytów i wieszaków np. na skarpetki i drobne, dziecięce ubranka.

WP

Funkcjonalne ociekacze

Szczególną odmianą suszarek są małe suszarki i ociekacze na wannę, kaloryfer lub inny stabilny uchwyt. Są pomocne np. w delikatnym osuszaniu delikatnej odzieży z podatnych na kurczenie i rozciąganie dzianin, jak np. kaszmir czy wełna, których nie możemy wirować, odsączać przez wyżymanie.

Kiedy należy zrezygnować z rozkładanej suszarki?

WP

Suszenie dużej ilości prania w małym pomieszczeniu może powodować osadzanie się wilgoci na ścianach, dlatego ustawiamy je tylko w pomieszczeniach z dobrą wentylacją i z drożnymi kanałami wentylacyjnymi. Nie powinno się też na nich suszyć ubrań mokrych, z których kapie woda, bo ta może uszkodzić panele podłogowe lub parkiet, a w skrajnych przypadkach spowodować zalanie sąsiada z dołu.

Pomieszczenia, w których ustawiamy suszarkę, powinny mieć kontrolowany poziom wilgotności i nie być zanadto zagracone, w przeciwnym wypadku wilgotne rzeczy nie wyschną i zaczną nieprzyjemnie pachnieć. Duża wilgotność może zaszkodzić także drewnianym meblom lub książkom.

Polub WP Dom
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP