Trwa ładowanie...
ycipk-3x2q5v

Relaks jak z bajki. Hamaki i podwieszane fotele już od 29 zł

Charakterystyczne sznurkowe hamaki, które pamiętamy z dawnych lat, to teraz jedna z wielu opcji ogrodowego relaksu. Dla was przygotowaliśmy przegląd wygodnych, modnych i trwałych hamaków, huśtawek i podwieszanych foteli, które umilą wypoczynek w ciepłe dni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wiszący fotel to doskonałe miejsce do zrelaksowania się
Wiszący fotel to doskonałe miejsce do zrelaksowania się (Shutterstock.com)
ycipk-3x2q5v

Letni luz w hamaku – wypoczniesz jak nigdy

Ciepło, słońce lub cień, lekki wiatr i błogie chwile na hamaku to najczęściej jedno z wakacyjnych wspomnień młodości lub dzieciństwa. Wiszące wyposażenie do ogrodu lub na taras stanowi komfortowe i niedrogie rozwiązanie dla osób poszukujących chwili relaksu.

Hamaki poza tym, że zapewniają nam ogromny komfort swobodnego leżenia w miękkiej tkaninie, mogą też pełnić funkcję dekoracyjną. Wiele z nich wykonano z pięknych tkanin w orientalne wzory lub bajecznie kolorowe pasy. Niektóre wpisują się w modną stylistykę boho i zdobią je fantazyjne frędzle, które na wietrze dają ciekawy wizualnie, dynamiczny efekt. Taki hamak to inwestycja w przyjemny wypoczynek, świetna atrakcja dla dzieci i reszty rodziny, a także piękny akcent w ogrodzie lub na tarasie.

ycipk-3x2q5v
123RF
Podziel się

Huśtawki – poczuj się jak dziecko

Przyjemność lekkiego ruchu, delikatny chłodzący wietrzyk i książka w ręku – o takim wypoczynku marzy większość z nas. Nawet jeśli nie mamy dużego, pięknego ogrodu z możliwością montażu hamaka — możemy sprawić rodzinie taką atrakcję.

ycipk-3x2q5v

Niedrogie podwieszane fotele i huśtawki bez trudu zamontujemy w ogrodzie na stelażu lub drzewie, a także na tarasie (jeśli taki montaż jest możliwy) czy w salonie. Koszt takiej huśtawki to około 150 zł do 200 zł. Przy zakupie zwróćmy uwagę na sposób montowania huśtawki. Jeśli mocuje się ją w dwóch punktach bezpośrednio nad bocznymi krawędziami siedziska, huśtawka będzie stabilniejsza. Jeśli zaś jest mocowana na jednym, umieszczonym nad głową huśtającej się osoby haku, może się też obracać wokół własnej osi.

ycipk-3x2q5v

To jest trendy – podwieszane fotele typu "kokon"

Charakterystyczne okrągłe formy, w których możemy się niemal cali schować, to jeden z ciekawszych elementów wyposażenie tarasów i ogrodów. Fotele-kokony są najczęściej mocowane do sufitu, ale w miejscach, gdzie nie mamy takiej możliwości, stawiamy stabilny stelaż. Zaletą tego rodzaju foteli jest między innymi to, że dodatkowo chronią przed palącymi promieniami słońca.

Materiały prasowe
Podziel się
ycipk-3x2q5v

Elegancki taras z huśtawką

Szczęśliwi posiadacze dużych ogrodów, tarasów i werand mogą skusić się na dużą huśtawkę ogrodową. Te komfortowe meble nie dość, że umilają nam czas, to jeszcze mieszczą równocześnie kilka osób i mogą stanowić piękną ozdobę. Do wyboru mamy lekkie i solidne huśtawki z metalu, które możemy wyłożyć miękkimi poduszkami, lub też utrzymane w romantycznym stylu drewniane huśtawki na stelażach albo mocowane do sufitu zadaszonej przestrzeni wypoczynkowej.

Shutterstock.com
Podziel się
ycipk-3x2q5v
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3x2q5v

ycipk-3x2q5v
ycipk-3x2q5v