Trwa ładowanie...
d3qcbza

Przytulne miejsce do odpoczynku. Legowiska i drapaki dla kotów

Nasi czworonożni domownicy również potrzebują własnego miejsca do odpoczynku i zabawy. Dlatego warto kupić drapak albo legowisko. Jakie modele wybrać i gdzie je postawić?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koty mogą spać nawet ok. 16 godzin na dobę, dlatego potrzebują wygodnego miejsca do odpoczynku
Koty mogą spać nawet ok. 16 godzin na dobę, dlatego potrzebują wygodnego miejsca do odpoczynku (pexels.com)
d3qcbza

Drapak dla kota

Drapanie to naturalna kocia potrzeba. Czynność ta pozwala zwierzakom zaznaczyć teren za pomocą feromonów i pozbyć się wierzchnich warstw pazurów. Jeśli chcemy zabezpieczyć nasze meble przed zniszczeniem, warto kupić drapak. Jaki model wybrać?

d3qcbza

Do dyspozycji mamy wiele egzemplarzy o różnych wysokościach, mniej lub bardziej rozbudowanych. W pierwszej kolejności trzeba zwracać uwagę na stabilność drapaków. Dobrze sprawdzą się modele przytwierdzane do podłogi czy ściany, które pozwolą kotu lub kilku kotom nie tylko na swobodne drapanie, ale też na przeciąganie się na legowiskach czy bezpieczne wskakiwanie na drabinki. Drugą ważną kwestią jest wysokość. Jeśli drapak ma być przeznaczony tylko do drapania, to wystarczy model o wysokości minimum 1 m bez domków czy legowisk (ok. 30-40 cm dla kociaka). Wysokie, rozbudowane drapaki z różnymi dodatkami to swoiste place zabaw dla pupila. Takie modele są jednak o wiele droższe od standardowych drapaków, ale będą odpowiednie dla kilku kotów.

Gdzie postawić drapak? Najlepiej w widocznym miejscu, w którym kot przebywa przez większość czasu i w którym czuje się najbezpieczniej.

Materiały prasowe

Legowisko dla kota

Koty uwielbiają spać praktycznie wszędzie, dlatego mogłoby się wydawać, że niepotrzebne im są specjalne legowiska. Niemniej jednak dobrze jest kupić swojemu pupilowi niewielki, wygodny model, który przyda mu się np. podczas choroby czy po trudnym zabiegu u weterynarza. Legowisko, znajdujące się w cichym miejscu w domu, pozwoli kotu wyciszyć się i zregenerować siły. Najlepiej jest je umieścić w rzadko uczęszczanym miejscu, z dala od głośno pracujących urządzeń oraz przeciągów. Dobrym wyborem będzie np. kąt w sypialni przy kaloryferze.

Legowiska dla kotów mają różne kształty. Bardzo popularne są pluszowe, miękkie modele o okrągłym kształcie, które kosztują zwykle kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych. Innym wyborem są legowiska-domki z otworami, które są bardzo przytulne i pozwalają pupilom odizolować się od bodźców z zewnątrz. W sklepach dostaniemy też legowiska-kosze z wikliny wyściełane miękkim materacem, hamaki na kaloryfery albo płaskie maty. Wybór zależy oczywiście od preferencji zwierzaka. Niektóre koty wolą zaciemnione, wąskie miejsca, a inne przepadają za bardziej otwartymi przestrzeniami.

d3qcbza

Podziel się opinią

Share

d3qcbza

d3qcbza