WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu

Przeszklone drzwi w domu. Podpowiadamy, jakie wybrać i jak je czyścić

Przeszklone drzwi to eleganckie i praktyczne rozwiązanie do nowoczesnego domu. Szkło odmieni wnętrze w zaskakujący sposób, pozwoli je doświetlić i powiększyć, a zarazem nie zaburzy harmonii, która panuje w twoim domu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przeszklone drzwi odmienią pokój
Przeszklone drzwi odmienią pokój (Pixabay.com)
WP

Poniżej znajdziesz krótkie omówienie najważniejszych zalet przeszklonych drzwi, a także sposoby na to, jak je pielęgnować. Wbrew pozorom szkło matowe czy piaskowane może być bardzo trudne w utrzymaniu.

WP

Kwestia doświetlenia ciemnych pomieszczeń

Przeszklone drzwi to przede wszystkim niezawodny sposób na rozjaśnienie miejsc, którym brakuje słońca w ciągu dnia. Przy projektowaniu domu nie da się uniknąć pomieszczeń, które będą stale zacienione, jak choćby korytarz, czy pomieszczenia z oknami wychodzącymi na północną stronę. Ciemna kuchnia z malutkim okienkiem nie będzie już sprawiać problemu. Oczywiście nie musisz inwestować w szybę zajmującą większą część drzwi, jedna lub kilka niewielkich wstawek będą prezentować się równie dobrze. Dodatkowo sprawi to, że drzwi z przeszkleniem będą wyglądać na o wiele lżejsze niż te wykonane z litego drewna. Jeśli zależy ci na stylowym charakterze, możesz wybrać drzwi z niewielkim witrażem, nowoczesne wnętrza dopełni natomiast szkło piaskowane.

WP

Optyczne powiększenie

Bardziej doświetlone wnętrze to oczywiście oszczędność prądu, ale poza tym drzwi z szybą sprawiają, że nawet małe pokoje zdają się być o wiele bardziej obszerne. To rozwiązanie doskonale sprawdzi się w przypadku małej sypialni lub łazienki. Aby jednak zapewnić sobie więcej prywatności, warto wybrać drzwi ze szkłem piaskowanym, które cechuje się dużą przepuszczalnością światła, ale jednocześnie dobrze maskuje to, co znajduje się po drugiej stronie.

WP
Shutterstock.com
Podziel się

Dobrym rozwiązaniem drzwi zewnętrznych są natomiast lustra weneckie. Mają one swoje wady i zalety. Przede wszystkim takie drzwi z zewnątrz prezentują się bardzo dobrze, pozwalają zobaczyć to, co znajduje się po drugiej stronie, a w ciągu dnia nikt nie będzie zaglądał do środka z ulicy. Z drugiej strony nocą trzeba mieć się bardziej na baczności. Jakiekolwiek światło po wewnętrznej stronie sprawi, że wszystko, co dzieje się w środku będzie o wiele bardziej widoczne.

WP

Jak czyścić szyby w drzwiach

Nie wolno zapominać o odpowiedniej pielęgnacji szyb, te piaskowane są zdecydowanie trudniejsze w utrzymaniu. O ile gładka strona nie stanowi większego problemu, można ją czyścić tak, jak okna czy lustra, to chropowata część sprawia o wiele więcej problemów. Używanie zwykłych środków może sprawić, że po wyschnięciu zostaną smugi, albo powierzchnia może się odbarwić. Dlatego by zachować należyty wygląd szyb w drzwiach, trzeba postępować ostrożnie.

WP
Przeciąg może sprawić wiele problemów drzwiom i ścianom Shutterstock.com
Podziel się

Jednym z najpopularniejszych sposobów jest mycie szyby wodą zmieszaną z octem. Należy później pamiętać o tym, by wytrzeć powierzchnię do sucha przy pomocy ściereczki z mikrofibry lub ręcznika papierowego. Można również wypróbować mieszanki wody i oliwki dla niemowląt, a także specjalnego płynu do czyszczenia kabin prysznicowych. W ten sposób sprawisz, że szyba odzyska dawny blask.

WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP