Trwa ładowanie...

Przegląd pralek do 1 tys. zł. Budżet nie jest problemem, jeśli wybierzesz odpowiedni model

Wystarczy jedna wizyta w sklepie z AGD, aby stwierdzić, że na pralkę musimy wydać minimum 1,3 do 1,5 tys. zł. Czy aby na pewno? Przygotowaliśmy zestawienie dobrych pralek w atrakcyjnych cenach, które nie przekraczają 1 tys. zł.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Przegląd pralek do 1 tys. zł. Budżet nie jest problemem, jeśli wybierzesz odpowiedni modelŹródło: iStock.com
d2lyain

Masz 1 tys. zł i potrzebujesz pralki?

Popularny budżet na pralkę to 1 tys. zł. Z jednej strony to niewiele, bo najbardziej interesujące pod względem parametrów urządzenia z reklam są dużo droższe, ale z drugiej kupimy za tyle urządzenia o coraz lepszych parametrach i o świetnym stosunku jakości do ceny. Jeśli ogranicza nas budżet, musimy iść na pewne ustępstwa, ale jeśli dobrze przyjrzeć się ofercie dostępnej na rynku – wcale nie jest tak źle. Tańsza pralka może być masywna, mieć mniejszą ładowność i nie zawsze będzie cicho prać, ale jej klasa energetyczna to już nawet A+++, a w liczbie funkcji niektóre modele w niczym nie ustępują drogim urządzeniom.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Ile możemy zaoszczędzić na pralce?

Najtańsze modele pralek to urządzenia ładowane od góry — to wydatek nawet poniżej 800 zł. Za najtańszą pralkę ładowaną od przodu zapłacimy o około 50 do 100 złotych więcej. Te najtańsze modele są już dostępne w klasie energetycznej A++, która pozwala nieco obniżyć rachunki za prąd. Modele ładowane od góry są nawet o kilkanaście centymetrów węższe od zwykłego modelu ładowanego od przodu, przez co można dzięki nim zaoszczędzić trochę przestrzeni. Ilość programów i pojemność jest porównywalna do innych pralek. Pokrętła i przyciski służące do ustawienia programu znajdują się na górze, a nie od frontu, dzięki czemu małe dzieci nie zmienią ustawień w trakcie prania. Osoby, które nie powinny się schylać lub ładowanie prania z poziomu podłogi lub stanowi to dla nich większy wysiłek – mogą odetchnąć z ulgą.

123RF
Źródło: 123RF

Tanie pralki – nie przepłacisz, a będziesz zadowolony

Jedno z najpotrzebniejszych urządzeń w domu, to obecnie nie tylko automatycznie kręcący się bęben z podłączonym wężykiem z wodą. Co jeszcze znajdziemy w najnowszych pralkach? Użytkowanie spersonalizowanych opcji najnowszego sprzętu to czysta przyjemność, zwłaszcza jeśli mamy konkretne potrzeby i upodobania. Jeśli kochasz koty, znajdziesz model pralki z systemem usuwania sierści. Większość ciekawych modeli pralek w atrakcyjnym budżecie z powodzeniem zaspokoi potrzeby niewielkiej rodziny i nie zajmie dużo miejsca. Upierzemy w nich nawet do 7 kilogramów prania, a w razie potrzeby skorzystamy z programu ekologicznego.

Pralki z niskimi kosztami eksploatacji

Kiedy odwiedzamy sklep z urządzeniami AGD i planujemy upragnioną kuchnię lub łazienkę, od razu zauważamy duży rozstrzał cen. Cena ciekawszych pralek wynosi około 1 tys. zł do 1,5 tys. zł. Droższe modele prawie w 100% reprezentują kategorię sprzętu energooszczędnego, czyli niższe zużycie energii i wody i pozwalają np. dodać kilka ubrań już w trakcie prania lub możemy je obsłużyć za pomocą smartfona. Tańsze modele w niczym jednak nie ustępują im jakością prania i wydajności, choć nie każda z nich ma tryb cichej pracy. Ekologiczne aspekty użytkowania nowoczesnych pralek to też nowsze pomysły na pranie z mniejszą ilością detergentów i roczne koszty poboru energii nawet poniżej 79 zł roczne za prąd.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

A może wirnikowa?

W pewnych okolicznościach potrzebujemy pralki okazjonalnie i wtedy warto rozważyć małą pralkę wirnikową. Ten prosty model jest zdecydowanie najtańszy, lżejszy od dużych urządzeń i nie wymaga instalacji blisko odpływu. Taka pralka kosztuje nawet poniżej 400 zł i będzie przydatna np. na działce, gdzie pierzemy sporadycznie lub do wynajmowanego mieszkania.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2lyain
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lyain