Trwa ładowanie...

Przedświąteczne porządki bez stresu – zrobi to za ciebie maszyna!

Wielkanoc to wiosenne święta, a skoro wiosna, to czas na porządki. Dobry plan sprzątania to podstawa, ale z pomocą przyjdą też sprzęty, które wyręczą cię z często tak nielubianych prac domowych.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Przedświąteczne porządki bez stresu – zrobi to za ciebie maszyna!Źródło: Shutterstock.com
d34z0mv
d34z0mv

Generalne porządki obejmują wszystko, z wnętrzem szaf i szafek łącznie, myciem okien i porządkowaniem balkonu. Warto przejrzeć wszelkie produkty z długim okresem ważności (np. kasze, mąki, przyprawy, makarony) i wyrzucić te przeterminowane. Przede wszystkim przygotuj sobie wszystkie akcesoria do sprzątania. Gumowe rękawiczki, wszelkie środki do czyszczenia i sprzęty. W porządkach mogą cię wyręczyć niektóre sprzęty, które być może posiadasz albo myślisz o ich zakupie.

Odkurzanie? Zrobi się samo!

Robot typu Roomba to bardzo przydatne urządzenie. Wiele osób obawia się tego rozwiązania głównie dlatego, że może nie dotrzeć we wszystkie miejsca. Owszem, tak było do niedawna, ale co chwilę pojawiają się w sprzedaży modele, które zaczynają sobie powoli radzić z każdą przestrzenią. Taki robot okaże się niezastąpiony np. tuż przed świętami, gdy mamy wypucowane wszystkie kąty, a przed przyjściem gości chcemy, by nie było żadnych okruszków czy np. sierści zwierzaków.

Odkurzacz ręczny – na szybko

Ten typ odkurzacza nie wyręczy nas w dokładnym odkurzaniu, ale jest przydatny w nagłych sytuacjach, a do tego dostanie się w mniej dostępne miejsca. Dodatkowo jest bardzo przydatny w porządkowaniu samochodu. Sprzątnię nie tylko okruszki, ale też resztki po posiłku. Nie zastąpi zwykłego odkurzacza, ale jest jego dobrym uzupełnieniem.

W okresie przedświątecznym lub w trakcie świąt świetnie sprawdzi się przy sprzątaniu po wielkanocnym śniadaniu. Warto jednak zrobić dobre rozeznanie przed jego zakupem, żeby zdecydować się na odpowiedni model.

Upierze prawie wszystko

Jeśli masz w domu sporo mebli tapicerowanych i dywanów, odkurzacz piorący jest dla ciebie. Przedświąteczne porządki uwzględniają także odświeżenie kanap, foteli czy dywanów. Taki sprzęt zrobi dużo za ciebie. Nawet jeśli nieco się przy tym zmęczysz, to całkiem inna praca niż mycie ręczne. Jest to również alternatywa dla tradycyjnego odkurzacza. Odkurzacz piorący zbierze kurz z niemal wszystkich powierzchni w domu. Niektóre także wymyją podłogi z ceramiki czy z kamienia. Przyda się także do czyszczenia tapicerki w aucie.

Mycie okien

Wygodną alternatywą dla ręcznego mycia okien są elektroniczne myjki. Te proste w użyciu urządzenia pozwalają oszczędzić sporo czasu i wysiłku. Można nimi myć nie tylko okna, ale też lustra. W przypadku wysokich okien również jest to możliwe, gdy dołączymy do myjki tzw. lancę przedłużającą. Dobra myjka powinna czyścić w pionie i poziomie. Niektóre wyposażone są także w specjalne odbojniki, które umożliwiają mycie tuż przy ramie okna. Myjka zbiera wodę i środek czystości w ten sposób, że nie pozostawia smug. Żeby jednak faktycznie robiła to dokładnie, powinniśmy zainwestować w porządny sprzęt i dobrej jakości środki myjące.

Jak widać, porządki wiosenne i przedświąteczne wcale nie muszą być pracochłonne. Jeśli masz odpowiedni sprzęt – skróci to czas sprzątania i zminimalizuje zmęczenie. Dzięki temu będziesz mieć więcej czasu na przygotowanie potraw wielkanocnych i zasłużony odpoczynek!

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d34z0mv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34z0mv