WP

WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu

Prywatna garderoba w domu. Urządzisz ją za niewielkie pieniądze

Masz w domu niewielkie pomieszczenie lub wnękę, a nie wiesz jak ją zagospodarować? A może twoja szafa pęka w szwach i brakuje ci miejsca na przechowywanie części ubrań. W takim razie warto pomyśleć o garderobie z prawdziwego zdarzenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koniec problemu z wyborem odpowiedniej kreacji
Koniec problemu z wyborem odpowiedniej kreacji (123RF)
WP

Poniżej znajdziesz kilka akcesoriów, które pozwolą ci stworzyć w domu niewielką, ale praktyczną garderobę. Wszystko będzie zawsze pod ręką, poukładane i gotowe do założenia.

Nie trzeba ogromnego metrażu, by wygospodarować miejsce na stworzenie prywatnej garderoby. Nawet jeśli nie masz odpowiedniego pomieszczenia, warto przeznaczyć na nią część sypialni. W aranżacji przechowalni pomogą specjalne szafy, które nie zajmują wiele miejsca.

WP
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną Shutterstock.com
Podziel się

Ze względów praktycznych warto zdecydować się na niewielką garderobę tekstylną. Dodatkowy drążek do powieszenia wieszaków sprawi, że w twojej szafie natychmiast zrobi się luźniej, a tobie oszczędzi to mnóstwa prasowania. Stabilne półki pozwolą przechowywać wszystkie dodatkowe pary butów czy bluzki bez konieczności wynoszenia ich do schowka lub na pawlacz. Dodatkowo szczelna, tekstylna powłoka zabezpiecza wszystkie ciuchy przed kurzem i brudem. Jednocześnie cały czas możesz mieć wszystkie niezbędne rzeczy pod ręką.

WP

Jakie lustro do garderoby wybrać?

Warto w garderobie zamontować odpowiednio duże lustro, tak by można było przejrzeć się w wybranej kreacji. Przy umiejscowieniu go pamiętaj o odpowiednim oświetleniu. Warto w tym celu wykorzystać światło boczne w postaci kinkietów umieszczonych po obu stronach ramy. W ten sposób poranny makijaż będzie o wiele łatwiejszy.

WP

Możesz wybrać pomiędzy lustrem stojącym, a wiszącym. To pierwsze zajmuje więcej miejsca, ale pozwala na dowolne przesuwanie go, aby uzyskać jak najlepsze światło. Lustro wiszące jest zwykle przymocowane na stale przy pomocy wkrętów. Pamiętaj, że w przypadku lustra do garderoby lepiej będzie wybrać modele pionowe, ze względu na wierne uchwycenie całej sylwetki.

Wystarczy wszystko sobie dobrze poukładać Shutterstock.com
Podziel się

Toaletka zamiast lustra

WP

Poza ubiorem, warto również pomyśleć o makijażu. Dlatego dobrym pomysłem będzie postawienie w garderobie toaletki kosmetycznej z lustrem oraz niewielkiego krzesełka. Niezależnie od tego jaki styl wnętrz preferujesz, za niewielkie pieniądze znajdziesz coś, co spełni twoje wymagania.

Praktyczne szuflady pomieszczą wszystkie niezbędne kosmetyki, podobnie jak szeroki blat, na którym możesz postawić mnóstwo drobiazgów. Warto pomyśleć o odpowiedniej aranżacji wnętrza z toaletką, najlepiej postawić ją bezpośrednio obok okna, wtedy nie tylko będzie się dobrze prezentować, ale również wykorzystasz naturalne światło do lepszego oświetlenia twarzy.

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP