Qaqwqwrqw

WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu

Prostota i oryginalność – oświetlenie do nowoczesnych wnętrz

Tam gdzie dekoracyjność ogranicza się do minimum, tam stawia się na oryginalny kształt. Falowane i geometryczne stelaże czy jasne abażury doskonale pasują do surowych wnętrz. Wybraliśmy lampy o niecodziennych kształtach, które doskonale ozdobią minimalistyczne i nowoczesne pomieszczenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Skromność i geometryczne kształty dominują we wnętrzach w nowoczesnym i minimalistycznym stylu
Skromność i geometryczne kształty dominują we wnętrzach w nowoczesnym i minimalistycznym stylu (iStock.com, Fot: fotolism_thai)
Qaqwqwrqw

Styl minimalistyczny – luksus i przestrzeń

Wnętrza urządzone w stylu minimalistycznym charakteryzują się przede wszystkim jasnymi kolorami, przełamanymi kontrastowymi detalami w kolorze klasycznej czerni, spokojnej szarości czy ciepłego brązu. Najczęściej spotykamy się z białymi lub beżowymi ścianami, bardzo skromnymi szafkami i półkami oraz sofami i fotelami obitymi jasną tapicerką. Wszystko to optycznie rozszerza przestrzeń i sprawia, że wnętrze wydaje się pełne światła.

Qaqwqwrqw

Ozdoby we wnętrzu minimalistycznym ogranicza się oczywiście do minimum, ale dominującą jednolitość, symetryczność i surowość przełamuje się często niewielką liczbą skromnych ozdób lub oświetleniem o niecodziennych kształtach. Jasna lampka na ażurowym stelażu, surowy kinkiet o śnieżnobiałym, lekko kanciastym kloszu czy sufitowa lampa o zaokrąglonych, ale harmonijnych kształtach będą w tym przypadku świetnym wyborem.

unsplash.com
Podziel się

Styl nowoczesny – minimalizm i zabawa kształtem

Styl nowoczesny bardzo przypomina styl minimalistyczny, jednak występuje też w bardziej ozdobnym, kolorowym wariancie. W nowoczesnych, ale skromnych wnętrzach również dominują jasne barwy i otwarte przestrzenie, ale częściej stawia się na niecodzienne dodatki i zabawę kształtem. Oczywiście w niewielkich "dawkach".

W salonie, sypialni czy kuchni o surowym, nowoczesnym charakterze z całą pewnością sprawdzi się nietradycyjne oświetlenie. Lampy podłogowe i stołowe, składające się ze skromnej, spiralnej lub falowanej bazy oraz pasków z drobnymi żarówkami LED czy lampy sufitowe o kanciastych kloszach będą pasowały zarówno do salonu, jak i do kuchni lub łazienki. Polecamy również oświetlenie o łagodnych, okrągłych kształtach, które na pewno przyciągnie uwagę gości.

Qaqwqwrqw
Fotolia
Podziel się
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw