Trwa ładowanie...

Pranie pachnące latem. Wybieramy idealną suszarkę balkonową

Wysokie temperatury sprawiają, że coraz chętniej suszymy pranie na świeżym powietrzu. Jeżeli masz balkon i taras, skorzystaj z tej możliwości, a przekonasz się, jak piękny zapach i świeżość zyskają uprane rzeczy. Stabilność i bezpieczeństwo zapewni ubraniom solidna suszarka, na której bez trudu powiesisz całe pranie. Jak wybrać idealny model i która z nich sprawdzi się także we wnętrzu? Podpowiadamy.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Suszarka balkonowa Suszarka balkonowa Źródło: Pixabay
d187t3g
d187t3g

Suszarka na bieliznę – niezbędny sprzęt do mieszkania i na balkon

Suszarkę na pranie zazwyczaj rozstawiamy w pomieszczeniu, gdzie jest dużo miejsca, ale warto pamiętać, że ten sprzęt sprawdzi się nie tylko w domu. Jeżeli mamy balkon, taras lub ogród, warto korzystać z pięknej pogody i suszyć odzież oraz bieliznę na zewnątrz. Dzięki temu nie tylko szybciej wyschnie, ale także zyska niepowtarzalny, świeży zapach. Żeby jednak nasze pranie było bezpieczne i stabilne na zewnątrz, warto zadbać o solidną suszarkę, która pomieści rzeczy całej rodziny, a przy tym nie złoży się i nie przewróci pod wpływem ciężaru. Częstym problemem są też słabo przylutowane pręty, które odpadają pod wpływem wieszani dużych rzeczy, jak ręczniki czy pościel. Na szczęście, w sprzedaży dostaniemy wytrzymałe i niezawodne modele suszarek, które bez trudu poradzą sobie z każdym gabarytem prania. Od nas tylko zależy, jaką będą miały budowę, kształt i wielkość.

Suszarka z bocznymi skrzydłami

To idealne rozwiązanie dla dużych rodzin. Główna przestrzeń doskonale nadaje się do wieszania większych rzeczy, a boczne skrzydła można przeznaczyć na bieliznę i lekkie ściereczki. Suszarka tego typu doskonale sprawdzi się na większym tarasie, bo nawet rozłożona nie będzie przeszkadzała w wypoczynku. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na grubość i sposób mocowania prętów, a także na wykończenia - te z plastiku mogą się szybko łamać, dlatego polecamy tworzywa mocniejsze. Nie warto też wybierać suszarek o cienkich prętach, przyklejonych lub przylutowanych do stelaża, gdyż możemy mieć niemal stuprocentową pewność, że po kilku miesiącach użytkowania odpadną lub złamią się. Suszarka powinna mieć też odpowiedni ciężar, żeby stać stabilnie, bez ryzyka złożenia lub przewrócenia. Dodatkowym ułatwieniem będzie regulacja skrzydeł bocznych i możliwość zablokowania ich pod odpowiednim kątem.

Suszarka pionowa

To rozwiązanie dla minimalistów oraz posiadaczy niewielkich mieszkań i balkonów. Suszarka pionowa nie zajmuje wiele przestrzeni, bo - jak sama nazwa wskazuje - jej konstrukcja pnie się ku górze, a nie w poziomie. Takie rozwiązanie jest oczywiście wielkim plusem w kawalerkach, ale ma też słabe strony - np. pojemność oraz mniejszą stabilność w przeciwieństwie do tradycyjnych suszarek poziomych. Suszarki pionowe sprawdzą się w przypadku niewielkiego prania, a jeżeli chcemy rozstawić je na zewnątrz, warto wybrać miejsce przy ścianie, żeby sprzęt miał odpowiednią asekurację. Takie suszarki to również świetna opcja do suszenia prania na zewnątrz - szczególnie, gdy mamy mały balkon i nie chcemy rezygnować z relaksu na leżaku. Niewielkie gabaryty bez trudu zmieszczą się w kącie obok mebli balkonowych, a świeże powietrze nasyci pranie rześką bryzą.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d187t3g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d187t3g