Trwa ładowanie...

Pojemne zmywarki dla dużych rodzin i pasjonatów gotowania

Mała kuchnia lub niewielkie, bieżące potrzeby rodziny sprawiają, że chętniej wybieramy małe zmywarki. To nie zawsze dobra decyzja. Czy wiesz, jakie korzyści płyną z zakupu większego modelu, nawet jeśli teraz taka inwestycja wydaje się zbędna? Poznajcie nasze sugestie i ekonomiczne modele zmywarek dla dużych rodzin.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Pojemne zmywarki dla dużych rodzin i pasjonatów gotowaniaŹródło: Shutterstock.com
d5mrgl8
d5mrgl8

Jaka zmywarka dla dużej rodziny?

Zmywarka do naczyń to sprzęt, który najczęściej dobieramy do liczby domowników, wielkości kuchni oraz ilości naczyń, jaką dysponujemy. W domach i mieszkaniach, w których jak dotąd nie pojawiła się zmywarka, często na początek wybór pada na najmniejsze modele. Taki zakup szybko się nie powtórzy, dlatego warto go dobrze przemyśleć. Przeciętna zmywarka działa nawet powyżej dziesięciu lat, a meble kuchenne zamawiane na wymiar służą nam jeszcze dłużej. W międzyczasie potrzeby mogą się zmienić, a małe urządzenie nie będzie w stanie pomieścić wszystkich brudnych naczyń.

Pojemne zmywarki dla dużych rodzin i pasjonatów gotowania

Nawet mała rodzina może chętnie i często gotować, a więc i brudzić naczynia. Pojemne zmywarki mieszczą nawet 14 kompletów naczyń. Jeden komplet to wszystko, czym posługuje się przy stole dorosła osoba: duży talerz, głęboki talerz, mały talerz, filiżanka lub kubek, szklanka, kieliszek lub mała szklanka i zestaw sztućców. Zamiast około dwóch lub trzech kompletów mieści się też mały garnek.

Jeśli wybierasz zmywarkę razem z całym, pozostałym AGD przed remontem generalnym lub do nowej, pustej kuchni, skup się na kosztach eksploatacji i na tym, czy zawsze mała zmywarka będzie zaspokajać potrzeby całej rodziny.

Mała zmywarka wykorzystuje taką samą ilość energii i podobną ilość wody, co duża. Jej cena jest najczęściej taka sama lub minimalnie niższa. Skoro koszt zmywarki o optymalnej szerokości 60 centymetrów jest nieznacznie niższy, koszty poboru energii i wody bardzo podobne, a plaujesz zakup na kilka lat – postaw na większe urządzenie. Wszystkie modele mają teraz funkcję programu ekologicznego, który pozwala umyć połowę zawartości urządzenia. Dlatego nie trzeba czekać, aż cała zmywarka się zapełni.

Najlepsze zmywarki – oszacuj koszty eksploatacji

Jeśli masz mało miejsca i dużo kuchennych sprzętów, a także walczysz o każdy centymetr, mała zmywarka wydaje się oszczędnością pieniędzy i przestrzeni. Ale w większej zmywarce od razu umieścisz wszystkie brudne naczynia, które nie będą zajmować miejsca na blacie lub w zlewie. Schowasz do niej także brudne garnki, patelnie i naczynia żaroodporne

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d5mrgl8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5mrgl8