Trwa ładowanie...

Małe zmywarki już od 900 zł. Zmieszczą więcej niż przypuszczasz

Mała zmywarka zazwyczaj zmieści się nawet w najmniejszej kuchni. Najważniejsza w organizacji przestrzeni tego miejsca jest ergonomia i odpowiednia liczba schowków. Tylko jak to wszystko pomieścić w małej kuchni i niewielkim budżecie? Oto nasze propozycje małych zmywarek - nie tylko znanych marek!

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Małe zmywarki już od 900 zł. Zmieszczą więcej niż przypuszczaszŹródło: Fotolia, fot: goodluz
d6dtp70
d6dtp70

Ile kosztuje mała, ale dobra zmywarka?

Wąskie zmywarki mają nawet 45-50 cm szerokości i kupimy je w cenie do 1 tys. zł, a często nawet za mniej. Bierzemy tu pod uwagę modele w dobrej klasie energetycznej i o ładnym wzornictwie. To modele wolnostojące lub do zabudowy. Pasują do większości kuchni. W środku takiej zmywarki, na dwóch poziomach i na funkcjonalnych kratkach i ociekaczach, zmieszczą się naczynia po obiedzie dla kilkuosobowej rodziny.

Budżet, który nie przekracza 1 tys. zł, pozwoli kupić zmywarkę nie tylko tanią, ale też markową. Modele znanych marek jak Amica czy Beko to koszt około 1 tys. zł. Jednak parametry takich urządzeń warto porównać z tańszymi modelami, które często są bardzo podobne pod kątem zużycia wody i energii. Warto dopytać sprzedawcę i zaoszczędzić.

Wiele osób zastanawiających się nad małą zmywarką zwraca uwagę na to, czy dany model ma możliwość zapakowania połowy wsadu. Producenci małych zmywarek liczą się z tym, że single muszą zapełniać całą zmywarkę przez kilka dni, dlatego można skorzystać z programu "połowa wsadu", tak samo jak w wybranych modelach pralek. To duża oszczędność w zużyciu wody.

d6dtp70

Zmywarka to więcej blatu roboczego

Małe AGD to eden ze sposobów na to, aby nawet w małej kuchni w bloku zmieścić wszystkie potrzebne sprzęty i nie stracić funkcjonalności kuchni. Na potrzeby dwuosobowej rodziny wystarcza niewielka zmywarka. Niska cena tych urządzeń i ich coraz większa funkcjonalność naprawdę kuszą.

123RF.COM
Źródło: 123RF.COM

Kuchnia za mała na zmywarkę. Czy aby na pewno?

Zmywarka pozwala na zamontowanie mniejszego zlewu i sama w sobie stanowi miejsce, gdzie brudne naczynia są schowane i niewidoczne. W zlewie nawet dwa kubki po kawie przyciągają spojrzenie. Mniejszy zlew na blacie kuchennym to z kolei większa pusta przestrzeń.

Jeśli zdecydujesz się na niewielką zmywarkę i jasny blat, optycznie powiększysz przestrzeń kuchni. To dobry sposób na kuchenną metamorfozę.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d6dtp70
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6dtp70