ycipk-68v2jb

Małe zmywarki już od 900 zł. Zmieszczą więcej niż przypuszczasz

Mała zmywarka zazwyczaj zmieści się nawet w najmniejszej kuchni. Najważniejsza w organizacji przestrzeni tego miejsca jest ergonomia i odpowiednia liczba schowków. Tylko jak to wszystko pomieścić w małej kuchni i niewielkim budżecie? Oto nasze propozycje małych zmywarek - nie tylko znanych marek!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Małe i niedrogie zmywarki to najchętniej wybierane modele.
Małe i niedrogie zmywarki to najchętniej wybierane modele. (Fotolia, Fot: goodluz)
ycipk-68v2jb

Ile kosztuje mała, ale dobra zmywarka?

Wąskie zmywarki mają nawet 45-50 cm szerokości i kupimy je w cenie do 1 tys. zł, a często nawet za mniej. Bierzemy tu pod uwagę modele w dobrej klasie energetycznej i o ładnym wzornictwie. To modele wolnostojące lub do zabudowy. Pasują do większości kuchni. W środku takiej zmywarki, na dwóch poziomach i na funkcjonalnych kratkach i ociekaczach, zmieszczą się naczynia po obiedzie dla kilkuosobowej rodziny.

Budżet, który nie przekracza 1 tys. zł, pozwoli kupić zmywarkę nie tylko tanią, ale też markową. Modele znanych marek jak Amica czy Beko to koszt około 1 tys. zł. Jednak parametry takich urządzeń warto porównać z tańszymi modelami, które często są bardzo podobne pod kątem zużycia wody i energii. Warto dopytać sprzedawcę i zaoszczędzić.

ycipk-68v2jb

Wiele osób zastanawiających się nad małą zmywarką zwraca uwagę na to, czy dany model ma możliwość zapakowania połowy wsadu. Producenci małych zmywarek liczą się z tym, że single muszą zapełniać całą zmywarkę przez kilka dni, dlatego można skorzystać z programu "połowa wsadu", tak samo jak w wybranych modelach pralek. To duża oszczędność w zużyciu wody.

Zmywarka to więcej blatu roboczego

Małe AGD to eden ze sposobów na to, aby nawet w małej kuchni w bloku zmieścić wszystkie potrzebne sprzęty i nie stracić funkcjonalności kuchni. Na potrzeby dwuosobowej rodziny wystarcza niewielka zmywarka. Niska cena tych urządzeń i ich coraz większa funkcjonalność naprawdę kuszą.

ycipk-68v2jb
123RF.COM
Podziel się

Kuchnia za mała na zmywarkę. Czy aby na pewno?

Zmywarka pozwala na zamontowanie mniejszego zlewu i sama w sobie stanowi miejsce, gdzie brudne naczynia są schowane i niewidoczne. W zlewie nawet dwa kubki po kawie przyciągają spojrzenie. Mniejszy zlew na blacie kuchennym to z kolei większa pusta przestrzeń.

ycipk-68v2jb

Jeśli zdecydujesz się na niewielką zmywarkę i jasny blat, optycznie powiększysz przestrzeń kuchni. To dobry sposób na kuchenną metamorfozę.

ycipk-68v2jb
ycipk-68v2jb
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-68v2jb