Trwa ładowanie...

Pojemna lodówka dla rodziny. Którą wybrać i o co spytać sprzedawcę?

Najbardziej pożądana lodówka jest pojemna, jej koszty eksploatacji są niskie dzięki dobrej klasie energetycznej, a przy odrobinie szczęścia ma też nowoczesny dizajn lub funkcjonalne dodatki. Oto warte uwagi modele dla rodzin.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Pojemna lodówka dla rodziny. Którą wybrać i o co spytać sprzedawcę?Źródło: Fotolia, fot: Photographee.eu
dotnbzv
dotnbzv

Najpojemniejsze lodówki

Szukając pojemnej lodówki, najczęściej kierujemy wzrok ku modelom optycznie największym. Jednak pakowność tych urządzeń jest zależna od ich typu oraz od przemyślanego układu półek i uchwytów w środku lodówki. Pojemność chłodziarek i zamrażarek mierzy się w litrach. Porównanie różnych gabarytowo modeli oraz rzeczywistej liczby półek, które umieszczono w środku, może prowadzić do ciekawych wniosków.

Największe lodówki wcale nie mieszczą najwięcej jedzenia, a model dla dużej rodziny nie musi przypominać windy i zajmować cennej kuchennej przestrzeni. Np. chłodziarkozamrażarka Whirlpool to ponad 300 l chłodziarki, aż 148 l zamrażarki i zaledwie... 120 zł rocznego kosztu poboru energii (klasa energetyczna A+++). Co ciekawe, jej koszt jest niższy niż 3 tys. zł, co przy tych parametrach stanowi naprawdę niezłą ofertę – wiele masywnych modeli dwudrzwiowych o niższej pojemności to wydatek nawet o 1 tys. zł większy.

Lodówki dwudrzwiowe – pojemne modele

Rodzinna lodówka – tak określa się modele side-by-side. Liczne półki w ich wnętrzu i na drzwiach pomieszczą imponujące ilości jedzenia. Na nic jednak model z podwójnymi drzwiami, jeśli rzeczywista pojemność urządzenia jest ograniczona grubymi ściankami, a we wnętrzu jakby... brakowało kilku półek. Jeśli planujesz wymianę lodówki na model dwudrzwiowy np. ze względu na nowoczesne wzornictwo, zwróć uwagę na rzeczywistą pojemność i oszacuj w myślach, jak ma się ona do obecnie używanego sprzętu. W wyborze istotne są też proporcje pojemności chłodziarki i zamrażarki, które dla każdej rodziny będą nieco inne.

Niektóre modele dwudrzwiowe z zamrażarką w dobrej klasie energetycznej mają roczne koszty eksploatacji na tym samym poziomie, co mniejsze lodówki średniej klasy, czyli około 200 zł. Dokładne informacje dotyczące takich kosztów pomogą ci wybrać odpowiednią lodówkę. Korzystaj też z czasowych promocji na wybrane modele, które pozwolą ci zaoszczędzić do kilkuset złotych. Warto pamiętać, że lodówki side-by-side są nawet kilkanaście centymetrów głębsze od standardowej głębokości blatów. Przez to lodówka wystaje przed fronty szafek, jeśli została umieszczona w linii zabudowy. Warto to uwzględnić już na etapie projektowania kuchni.

Lodówka - skorzystaj z okazji i oszczędzaj

Wymiana tzw. dużego AGD jest kosztowna, dlatego poprzedza ją długie planowanie i zazwyczaj zbiega się z remontem kuchni lub całego mieszkania. Przy odrobinie sprytu możemy jednak sporo zaoszczędzić i skorzystać z tzw. szybkiej wyprzedaży lub wysokiego rabatu na drugą sztukę. Rekordowe rabaty pomogą zaoszczędzić na lodówce i takich promocjach nawet 1,5 tys. zł, co pozwoli kupić np. nowoczesnego notebooka.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dotnbzv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dotnbzv