Trwa ładowanie...

Poczuj prawdziwy zapach kawy. Wybieramy dobry młynek

Walory smakowe i zapachowe kawy zmieniają się już w ciągu kilkunastu minut od zmielenia. Dlatego, jeśli nie wyobrażasz sobie poranka bez pachnącej kawy – wybierz swój młynek. To praktyczny i tani gadżet, a kawa zmielona samodzielnie będzie znacznie lepsza od sklepowej.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Poczuj prawdziwy zapach kawy. Wybieramy dobry młynekŹródło: Pixabay.com
d2li0yh
d2li0yh

Świeżo mielona kawa — każdego poranka

Ręczny lub mały młynek to idealne rozwiązanie dla osób pijących niewiele kawy. Takie modele niestety nie zaspokoją potrzeb całej rodziny. Aby zmielić ręcznie jedną porcję kawy trzeba wykonać nawet kilkadziesiąt obrotów, a to może długo trwać. Albo trzeba zmielić więcej kawy na zapas, albo zdecydować się na model elektryczny. Te nieduże, praktyczne gadżety szybko zmielą kawę w odpowiedniej ilości. Ważna jest odpowiednio wysoka moc urządzenia – 150-watowe młynki w zupełności wystarczą.

Młynek ostrzowy i żarnowy – czym się różnią?

Młynki ostrzowe tną ziarenka na drobne, ale nierówne kawałki, a także generują sporą ilość kawowego pyłu, który czasem odpowiada za goryczkę wyczuwalną w naparze oraz zatyka filtr. Ten typ częściej podgrzewa zmielone ziarna. Młynek żarnowy jest bardziej ceniony, bo rozciera ziarna na równomierne fragmenty i nie podgrzewa ich. Domowe młynki żarnowe są większe i często dość drogie, ale można znaleźć ich kompaktowe wersje w korzystnej cenie.

Dla kogo młynek do kawy?

Dobry młynek docenią w szczególności zwolennicy esencjonalnego espresso, do którego przyrządzenia potrzebne są odpowiednie ziarna, zmielone we właściwy sposób. Jeśli twoje domowe espresso sprawia wrażenie słabego lub rozwodnionego, kawa może być zmielona zbyt grubo. Do tego typu napoju potrzebna jest dość drobno zmielona kawa, a taką nie zawsze znajdziemy w sklepie. Sklepowa kawa mielona będzie odpowiednia do klasycznej kawiarki, ale nie zrobimy z niej wystarczająco mocnego naparu.

Wiele profesjonalnych punktów dystrybucji palonych ziaren dysponuje kawą w ziarenkach bądź mieli je na miejscu. Charakterystycznym piękny zapach kawy, który czujemy, kiedy przechodzimy obok kawiarni to kwestia jakości ziarenek, sposób przygotowania kawy zgodnie z typem napoju. To świeżo zielone ziarna odpowiadają za intensywny aromat. Jeśli poranek zaczynacie od kawy i pobudza was już sam jej zapach, ale brak wam czasu na poranne mielenie – niewielki młynek elektryczny będzie idealny.

Młynek do kawy - przydatny gadżet dla kawosza

Do niedawna trwałe, solidne młynki elektryczne do kawy były urządzeniami dość drogimi, a tanie modele były dość zawodne. Wystarczyło wsypać do nich kilka ziarenek kawy za dużo i mechanizm się zacinał, lub wręcz dochodziło do awarii urządzenia. Teraz w całkiem dobrej cenie kupimy fajny młynek, który pozwoli cieszyć się kawą. Warto zauważyć, że dobra kawa nigdy nie jest sprzedawana w zmielonej postaci, dzięki czemu mamy pewność, co trafi a do naszego naparu. Dodatkowa opcja to mielenie pewnej ilości kawy na zapas np. w miejscu, gdzie kupujemy kawę w ziarnach.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2li0yh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2li0yh